YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Yıldırım'dan 'milli içki' açıklaması
Bakan Yıldırım'dan 'milli içki' açıklaması
27 Nisan 2013 16:03
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ve sosyal medyada tepkilere neden olan 'Milli içki ayrandır' şeklindeki açıklamalarına esprili üslubuyla destek verdi.

"Taze ayran içerseniz karnınız ağrır. Onun için taze, ekşi olmayan taze ayran içeceksiniz" diye Bakan Yıldırım, "Başbakanın görüşü üzerine bizim görüşümüz olmaz. Gayet açık söylemiş sayın Başbakanımız" dedi.

Bakan Yıldırım, Başbakanın açıklamalarının farklı taraflara çekilmemesi gerektiğini, yasakçılıkla alakası olmadığını ve gençliği, toplumu koruma maksadı taşıdığını söyledi.

Yıldırım, şöyle konuştu: "Gençliği ve toplumumu korumaktır batı dünyasının en büyük problemi uyuşturucu ve buna benzer sorular. Yasakçılıkla bunun bir alakası yok. Yasalar neyin nerede yapılacağını tarif etmiş. O yasalar dahilinde herkes çalışacak. Bütün bunların hepsinin başbakanımız açıklamıştır. Ben görmedim ama yani konuların çok fazla istismar etmeye lüzum yok. Her şey toplumun daha sağlıklı gelişmesi için. Hiçbir zaman yasakçı zihniyet içinde olmadık. Ülkemizin ve toplumumuzun yararına olan her şeyi yaptık. Bugün sigara yasağı kötü mü. Dünyada herkes bunu parmakla gösteriyor. Çok başarılı bir uygulama ve herkes de bunu örnek olarak gösteriyor."

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler