YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Tüfenkçi: Habur Sınır Kapısı kapatılmadı
Bakan Tüfenkçi: Habur Sınır Kapısı kapatılmadı
25 Eylül 2017 10:05
IKBY'de gerçekleştirilen referandum sürerken Bakan Bülent Tüfenkçi yaptığı açıklama ile Habur Sınır Kapısının kapatılmadığını yalnızca kontrollerin daha da sıkılaştığını açıkladı.

Irak’ın kuzeyinde bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetim Başkanı Mesuz Barzani’nin tüm ikazlara rağmen referanduma gitme kararı alması ve sabah saatlerinde oy verme işleminin başlamasının ardından Haber Sınır Kapısı’nın kapatıldığı bildirilmişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Tüfenkçi, "Şu anda kapatma yok. Geçişler güvenlik gerekçesiyle sıkı kontrollü sağlanıyor. Irak tarafından gelenlerin daha sıkı kontrolle geçişlerine izin veriyoruz. Karşıdan gelen araçlar için denetimi artırdık." dedi.

Türkiye'deki bazı tır şoförlerinin kendileri tedirgin olduğu için sınırdan geçmek istemediklerinin altını çizen Tüfenkci, "İlerleyen saatlerdeki gelişmelere göre durumu ve gelişmeleri yeniden değerlendiririz." diye konuştu.

BARZANİ SINIR KAPANMASIN İSTİYOR

Barzani dünyadan gelen uyarılara rağmen Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumunun bugün yapılacağını açıklarken, "Umarım Türkiye sınırı kapatmaz" demişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler