YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Topçu'dan Hürriyet'in tehdit haberine yalanlama
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Hürriyet Gazetesi'nde yer alan "Yardımcılığıma Yıldırım Ak gelmezse istifa ederim" diyerek Cumhurbaşkanı ve Başbakanı tehdit ettiği iddialarını net olarak reddetti.
Bakan Topçu'dan Hürriyet'in tehdit haberine yalanlama
07 Ekim 2015 / 19:46 Güncelleme: 07 Ekim 2015 / 19:52

Kanal A'da Fahrettin Damga'nın programına konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Hürriyet Gazetesi'nin haberini yalanladı.

Hürriyet Gazetesi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevine geçen Yıldırım  Ak’ın getirilme sürecinde kriz çıktığını ve Bakan Yalçın Topçu’nun ‘Ak gelmezse istifa ederim’ diyerek Cumhurbaşkanı ve Başbakanı tehdit ettiği iddia etmişti.

Topçu bu iddiaları şu sözlerle yalanladı:

"Yurtdışı görevindeyken bu haberleri duydum ve tekzip yayınlanması için gereğini yaptım. Ben anayasal bir noktadan göreve çağırılmış bağımsız bir bakanım. Bakanlığımızın faaliyetleri çevresinde deneyimleriyle kendini ispatlayan Yıldırım Ak'ı önerdim.  Bizim için Cumhurun reisi cumhurbaşkanıdır. Kabinemizin başkanı da başbakandır. Bu haber, ideolojik bir haberdir. Bunlar idealist bir dava sürdürmüyorlar, militanlık yapıyorlar.  Bu haberi yapanlar kul haklarına girdiler."

İşte Hürriyet Gazetesi'nde ter alan o haber:

tpcu.jpg

KANALAHABER.COM/ÖZELİÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler