YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Şahin'e saldırı
Bakan Şahin'e saldırı
19 Ağustos 2012 09:38
Hakkari'de İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e taşlı saldırıda bulunuldu.

Ramazan Bayramı'nı güvenlik güçleriyle geçirmek üzere Hakkari'de bulunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in esnaf ziyareti sırasında, bir grup protesto gösterisi yaptı. Gruptakiler Bakan Şahin ve beraberindekilere taş atınca güvenlik güçlerinin müdahalesiyle dağıtıldı.

Şahin, bir otelde düzenlenen iftar programının ardından beraberindeki İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç, Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Daire Başkanı Tümgeneral Mehmet Çörten, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik, Özel Harekat Daire Başkanı Cemil Tombul, Vali Orhan Alimoğlu ve 3. Taktik Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral İsmail Metin Temel ile geniş güvenlik önlemi altında kent merkezinde esnaf ziyaretine çıktı.

Bayram alışverişi yapan vatandaşlarla sohbet eden ve çocuklara bayram harçlığı veren Bakan Şahin, Cumhuriyet Caddesi'nde bulunduğu esnada, kalabalık bir grup, terör örgütü lehine gösteri yaparak Şahin ve beraberindekilere taş attı.

Özel harekat ve koruma polisleri, Bakan Şahin'in etrafında güvenlik çemberi oluşturarak bir iş yerine aldıktan sonra eylemi sürdüren göstericilere müdahale etti.

Ara sokaklara dağılan göstericiler eylemlerine devam ederken, yaklaşık 15 dakika iş yerinde bekletilen Bakan Şahin ve beraberindekiler zırhlı araçlarla olay yerinden uzaklaştırıldı.

Polis, ara sokaklarda gösterilerini sürdüren grubu dağıtmak için basınçlı su ve biber gazı kullandı.

Bu arada, olayların çıktığı bölgeye çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi gönderildiği görüldü. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler