YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Nabi Avcı: "Tam paralel medyaya göre bir haber"
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bozüyük'te bir okulun açılışında, sınıftaki tahtada tebeşir olmadığını görünce 'tam paralel medyaya göre bir haber bu, tebeşir yok eğitim çöktü' şeklinde espri yaptı.
Bakan Nabi Avcı: "Tam paralel medyaya göre bir haber"
21 Ekim 2015 / 02:44 Güncelleme: 21 Ekim 2015 / 02:51

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Artık Türkiye Cumhuriyeti bir yere bir eser kazandırmaya niyet ettiği zaman, işte böyle 1 senesi dolmadan çok şükür onu bitirecek kudret, kabiliyet ve imkana sahip" dedi.

Çeşitli etkinliklere katılmak üzere Bilecik'e gelen Bakan Avcı, Pazaryeri Belediyesi Spor Kompleksi açılışına katıldı.

Buradaki açılışın ardından yapımı tamamlanan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Bozüyük Meslek Yüksekokulu'nda incelemelerde bulunan Avcı, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bozüyük'ün eğitim kenti olduğunu belirten Bakan Avcı, "(Bozüyük) Bütün eğitim kademelerinde okullaşma oranımız yüzde yüz. Sınıf ortalamalarımız da en kalabalık sınıflarımız anaokulunda 26 kişi, diğerlerinde 20-22 civarında. Bunlar bizim Türkiye genelinde ulaşmayı hedeflediğimiz ortalamalar. Bunları çok şükür Bozüyük'te yakaladık. Bozüyük bunun gibi başka eğitim kurumlarını da hak ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde yine bu şekilde el birliğiyle çalışarak Bozüyük'e bu eserleri kazandırırız" diye konuştu.
Avcı, yüksekokulun 364 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

İNŞAATLAR ESKİDEN SENELERCE SÜRERDİ, ŞİMDİ ÇOĞU 1 YILI DOLMADAN BİTİYOR

"364 günün ne anlama geldiğini benim yaşımdakiler çok iyi bilir. Bizim zamanımızda bırakın böyle okulları bir köy okulunun bile inşaatının senelerce devam ettiği, pek çok temel atmaların yerinde kaldığı örneği orta yaş ve üzeri olan Bozüyüklü hemşehrilerim çok yakından hatırlayacaktır. Onun için bu Türk devletinin ulaştığı gücü gösterir. Artık Türkiye Cumhuriyeti bir yere bir eser kazandırmaya niyet ettiği zaman işte böyle 1 senesi dolmadan çok şükür onu bitirecek kudret, kabiliyet ve imkana sahip. Onun için halkımız çok güzel bir söz söylüyor. 'Allah devlete, millete zeval vermesin'. İnşallah devlet, millet işbirliğiyle bundan sonra da çok daha güzellerini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bütün emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

TAM PARALEL MEDYAYA GÖRE BİR HABER

Daha sonra beraberindeki heyetle binayı gezen Bakan Avcı, bir sınıfa girdiğinde tahtada tebeşir bulunmadığını görünce şöyle konuştu:

"Bu tam paralel medyaya göre bir haber. 'Okul yapıyorlar ama tebeşir bile yok.' O kadar güzel tesisler açılıyor, bilmem ne yapılıyor. İlla bir yerinden bir şey bulup böyle…

Ben bunu söyledikten sonra dün bir örnek olarak verdim. Dün İstanbul'da Fatih Projesi EBA'yı tanıttık. EBA, gerçekten dünyanın en büyük eğitim portalı. 150 binin üzerinde yardımcı eğitim materyali var. Onu tanıtıyoruz. Dedim ki ben arkadaşlara, 'Yarın ben bunu tanıtıyorum belli medya organlarında filan okulun çatısı akıyor, falan okulun penceresi kırık haberlerini göreceksiniz.'

"TEBEŞİR YOK, EĞİTİM ÇÖKTÜ"

Nitekim bugün paralelin gazetelerinden birinde, 'Kimine tablet, kimine çuval.' Osmaniye'de bir okulun tadilatı sırasında penceresine çuval asmışlar... 'Kimine tablet, kimine çuval.' Onun için gördüğünüz gibi tebeşir yok, eğitim çöktü."

Avcı, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından, Ankara'ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

 

AA

 // mustafa
ben ilkokulda iken bizim mahalleye bir meslek lisesi inşatı için arsa düzlediler
kardeşim o okula ben askerdeyken gitti...
21 Ekim 2015 06:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler