YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan müjdeyi verdi
Bakan müjdeyi verdi
28 Temmuz 2011 17:10
Sıcaklarla ilgili müjdeyi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ''Ağustos ayında Temmuza göre sıcaklıkların bir miktar azalacağını tahmin ediyoruz, yağmurlar da geliyor. Bir miktar rahatlayacağımızı tahmin ediyoruz'' dedi.

Eroğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında kabul etti. Kabulde, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eroğlu, ''Ankara Valiliğinin bugün aşırı sıcaklardan dolayı mesire yerlerinin kapatılması yönünde bir kararı var. Bunu Türkiye geneline yaymayı düşünüyor musunuz '' şeklindeki soru üzerine, şu aşamada yasak getirme gibi bir düşüncelerinin olmadığını, ancak vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Haziran ayından itibaren vatandaşları sıcak havalara karşı uyardıklarını anımsatan Eroğlu, yüksek sıcaklar nedeniyle orman yangınları konusunda endişe duyduklarını, ancak aldıkları önlemlerle şu ana kadar bu konuda büyük bir sıkıntı yaşamadıklarını dile getirdi.

Orman yangınlarının önceki yıllara göre düştüğünün anımsatılmasına karşılık Eroğlu, bu konuda çok iddialı olmanın mümkün olmadığını belirtti. Orman yangınlarının yüzde 90'ının insan kaynaklı olduğuna işaret eden Eroğlu, vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi.

Eroğlu, hava durumuna ilişkin bir soru üzerine de ''Ağustos ayında Temmuza göre sıcaklıkların bir miktar azalacağını tahmin ediyoruz, yağmurlar da geliyor. Bir miktar rahatlayacağımızı tahmin ediyoruz'' dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da Bakan Eroğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Eroğlu'nun geçen dönemde başarılı işlere imza attığını, özel sektör olarak kendileriyle çalışmalarda bulunduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, ''Sayın Bakan, gerek bürokrasi, gerek siyasi hayatında çözüm odaklı çalıştığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığında da başarılı olacağına inanıyoruz'' dedi.

Bakan Eroğlu, TOBB ile işbirliği yapacaklarını, TOBB ormanı kurulmasını planladıklarını da sözlerine ekledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler