YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Kavaf yemeğini kendisi aldı
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Denizli'de vatandaşlarla birlikte iftar çadırı önünde oluşan uzun kuyruğa girdi ve yemeğini kendisi aldı
Bakan Kavaf yemeğini kendisi aldı
15 Eylül 2009 / 22:57 Güncelleme: 15 Eylül 2009 / 23:02

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, bugün akşam saatlerinde vatandaşlarla iftar yapmak ve bazı incelemelerde bulunmak üzere Denizli'ye geldi. Belediye tarafından kurulan ve günde yaklaşık 5 bin kişinin iftar yaptığı Kayalık Caddesi üzerindeki iftar çadırına gelen Bakan Kavaf'ı Vali Yavuz Erkmen, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Salih Erdoğan ve Mithat Ekici, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve protokol üyeleri katıldı. Kendisini karşılayanlar ve vatandaşlarla tek tek tokalaşan Bakan Kavaf daha sonra
sırada bekleyen vatandaşların Kadir Gecesi'ni tebrik etti.

Herkesin çadıra girerek kendisine ayrılan yere girmesini beklediği Bakan Kavaf, oluşan 3 sıranın ortadaki bölümünün en arkasına geçerek vatandaşlarla birlikte yemek sırasının gelmesini bekledi. Kendisiyle birlikte protokol üyelerinin de sıraya girdiği iftar çadırı önünde uzun süre sıranın kendisine gelmesini bekleyen Bakan Kavaf, kendisini takip eden basın mensuplarına da, "Kaynak yapmak yok. En arkaya" uyarısında bulunmayı da ihmal etmedi.

Oldukça neşeli görünen ve vatandaşlarla sohbet eden Bakan Kavaf sırada beklerken basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı. Kadir Gecesi'nin tüm İslam alemine, ülkeye ve Denizli'ye hayırlar getirmesini dileyen Bakan Kavaf, "Tüm inananların ibadetleri kabul olsun. Dünyada daha çok kardeşlik, bolluk, bereket huzur olsun inşallah" dedi.

Vatandaşlarla birlikte iftar sırasına girmesinin en doğru davranış olduğunu belirten Bakan Kavaf, "Biz buraya vatandaşlarla iftar yapmaya geldik. Vatandaşlar sırada beklerken bizim önümüze servis almamız bu işin özüne ve ruhuna aykırı olur. Doğrusu bu. Ayrıca biz de vatandaşız. Sadece görevimiz ve sorumluluklarımız farklı" diye konuştu.
Sıranın kendisine gelmesinin ardından çadıra giren ve eline plastik tabldotu alan Bakan Selma Aliye Kavaf, görevlilerin kendisine yemek almasına izin vermedi ve yine sırayı bozmadan yemeğini alıp masaya oturdu. Masada kendisini bekleyen annesi Gülseren Bostancı'yla yakından ilgilenen ve onunla sohbet eden Bakan Kavaf, yemek duasının edilmesinin ardından iftar yaptı. Bakan Kavaf yemekte Altı Nokta Körler Derneği üyelerinin de sorunlarını dinledi.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler