YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Işık'tan kriptolu telefon açıklaması
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, dinleme iddialarına ilişkin, ''Türkiye'de hiçbir iç yapı bu kadar geniş dinlemeyi dışarıdan destek almadan gerçekleştiremez''' dedi.
Bakan Işık'tan kriptolu telefon açıklaması
05 Mart 2014 / 10:53 Güncelleme: 05 Mart 2014 / 12:06

Bakan Işık, editörlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayarak son dönemdeki siyasi ve ekonomik gelişmeler ile bakanlığının faaliyetlerine dair konularda değerlendirmelerde bulundu.

Dinleme iddialarına ilişkin değerlendirme yapan Işık, ''Türkiye'de hiçbir iç yapı bu kadar geniş dinlemeyi dışarıdan destek almadan gerçekleştiremez''' dedi.

Kriptolu telefonlarda dışarıdan sisteme girmenin, içeriden yardım alınmadan mümkün olmadığını belirten Işık, "Fakat hırsız evdeyse ne yapacaksınız? Kriptolu telefonların dinlendiği net. Bizim ortaya çıkarmaya çalıştığımız bunu kim dinlemiş, nasıl dinlemiş" diye konuştu.

Kriptolu telefonlara ilişkin tüm sistemi gözden geçirmek zorunda olduklarını belirten Işık "Şu anda TÜBİTAK içerisinde iki aşamalı bir soruşturma yürütüyoruz. Yaptığımız inceleme ve soruşturmaların sonucunda gerekli görürsek adli soruşturmaya başvurabiliriz" dedi.

Fikri Işık "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün DDK'ya verdiği talimat tüm sisteme yönelik. Bundan büyük memnuniyet duyuyorum. Çünkü Türkiye artık bu yükten kurtulmalı" şeklinde konuştu.

Işık, "TÜBİTAK'ta amiri yerine abisinden talimat alan insanları asla tutmayacağız, bu net" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler