YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Işık: Ağıza alınmayacak her türlü ifadeyi aynen iade ediyorum
TBMM Genel Kurulu'nda TSK Personel Kanunu'nda değişiklik öngören yasa tasarısının görüşmesi sırasında HDP'li Kadri Yıldırım'ın provokatif sözlerine Bakan Fikri Işık tepki gösterdi.
Bakan Işık: Ağıza alınmayacak her türlü ifadeyi aynen iade ediyorum
24 Haziran 2016 / 00:33 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 00:43

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türk Silahlı Kuvvetleri hukuka bağlı, hukukun içerisinde kalarak, teröristle mücadeleye sonuna kadar devam edecek. Bunda hiç kimsenin tereddüdü yok. Türk Silahlı Kuvvetlerini itibarsızlaştırmaya yönelik söylemlerin, bu söylemleri yapanlara, ortaya koyanlara karşı da hiçbir faydasının olmadığını herkes görecek." dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda TSK Personel Kanunu'nda değişiklik öngören yasa tasarısının görüşmeleri devam ediyor.

Görüşmelerde söz alan Işık, HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım'ın, Genel Kurul'da gerginliğe neden olan konuşmasına ilişkin, "Bir kere burada Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik ifade edilen, ağza alınmayacak her türlü ifadeyi, ifade sahibine aynen iade ediyorum." açıklamasında bulundu.

Işık, şunları kaydetti: "Bu noktada özellikle terör örgütünün bölgede aldığı ağır yenilgi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin orada bir tek sivilin kılına zarar gelmemesi için gösterdiği hassasiyet sebebiyle bölge halkından aldığı takdirden dolayı, terör örgütünün sözcülüğüne soyunan bazı çevrelerin oradaki terörle mücadelede gösterilen hassasiyetten dolayı, bölge halkının teveccühünü kazanmasından dolayı çılgına döndükleri belli.

Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik bu iftirayı atanların bilmesi gereken en önemli şey Türk Silahlı Kuvvetleri hukuka bağlı, hukukun içerisinde kalarak, teröristle mücadeleye sonuna kadar devam edecek. Bunda hiç kimsenin tereddüdü yok. Türk Silahlı Kuvvetlerini itibarsızlaştırmaya yönelik bu tip söylemlerin, bu söylemleri yapanlara, ortaya koyanlara karşı da hiçbir faydasının olmadığını herkes görecek. Bu mücadele kararlılıkla sürecek."

Bu mücadele sürerken Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerinin hukuk içerisinde kalacağını vurgulayan Işık, "Bireysel olarak yanlış yapan varsa da bu elbette ki hukuk çerçevesi içerisinde gereken de yapılacak. Ben buradaki ifadeleri bir kez daha kesinlikle telin ettiğimi ifade ediyorum." diye konuştu.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler