YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Güler'den Nevruz açıklaması
İçişleri Bakını Muammer Güler, 21 Mart Nevruz kutlamalarıyla ilgili açıklamada bulundu.
Bakan Güler'den Nevruz açıklaması
05 Mart 2013 / 11:25 Güncelleme: 05 Mart 2013 / 11:29

İçişleri Bakını Muammer Güler, “21 Mart Nevruz şenlikleri geçmişte olduğu gibi her zaman huzur içinde geçmesi için tedbir alınıyor. Yıllardır yapıla gelen bu” dedi.

İçişleri Bakını Muammer Güler, Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen binasında düzenlenen Emniyet Müşavirleri toplantısı ve Türk Polisinin dünya barışı ve güvenliğe katkıları temalı fotoğraf sergisinin açılışı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Muammer Güler, bir gazetecinin, barış süreci yaklaşırken Nevruz kutlamaları için önlem alınıp alınmadığı ve gösterilere izin verilip verilmeyeceği konusunda sorduğu soruya, “21 Mart Nevruz şenlikleri geçmişte olduğu gibi her zaman huzur içinde geçmesi için tedbir alınıyor. Yıllardır yapıla gelen bu. Tabi bazı yerlerde bu olayları şiddete ve kanunsuz gösterilere de çevirmek isteyenler oldu. Bu zaman zaman yaşadık ama biz Nevruzu alanlarda, özgürlük içinde insanların kendisini en iyi şekilde ifade edeceği herkesin nevruzu güzellikler içinde kutlayacağı bir ortam oluşturmaya çalıştık. Bu sene de yapacağımız odur. Biz şiddete veya başka kanunsuz gösterilere dönüştürülmesi halinde elbette ki bu dönem içerisinde bu hafta ki yapacağımız Asayiş Değerlendirme Toplantısı’nda ilgililerle konuşup bunu değerlendireceğiz ve bütün önlemlerimizi alacağız” diye cevap verdi.

Güler; konuşmasında şunları kaydetti: “Çözüm süreci ile ilgili fazla konuşmak istemiyorum. ‘Süreci adım adım izliyoruz’ demiştim. Herkes eylemleri ve söylemleriyle bu konuda katkıda bulunacak milli birlik ve kardeşlik projesi kapsamında memleketimizin bütün insanlarını toparlayıcı olarak gören bir anlayış olduğunu da söyledik. Çözüm sürecinde bu anlamda herkes üzerine düşen görevini yapmalı”.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler