YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Güler bu fotoğraf hakkında ne dedi?
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hasan Ferit Gedik’in cenaze törenine yüzleri kapalı bazı kişilerin silahla katılmasına ilişkin, “O silahların ne niçin hazırlandığını biliyoruz. Tespit çalışmalarımız sürüyor, kanunun gereği yapılacaktır” dedi.
Bakan Güler bu fotoğraf hakkında ne dedi?
04 Ekim 2013 / 14:21 Güncelleme: 04 Ekim 2013 / 14:24

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Maltepe ilçesine bağlı Gülsuyu semtinde uyuşturucu çetelerine karşı yapılan yürüyüşte yaşamını yitiren Hasan Ferit Gedik’'in cenaze töreninde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gedik’in cenazesinin istismar edildiğini dile getiren Bakan Güler, “Ailesi üzerine büyük baskı uygulanmıştır. Örgütün propagandası bu işin içine katılmıştır” dedi.

Cenaze töreninde ellerinde silahlar bulunan örgüt üyeleriyle ilgili soruşturma başlatıldığını belirten Güler, şöyle konuştu:

"Orada yapılmak istenen, polisin olaylara müdahale etmesi sağlanacak, cenaze ortamındaki gerginlik kullanacak, çok daha büyük olaylara sebebiyet vermektir.

O silahların ne niçin hazırlandığını biliyoruz. Bunlarla ilgili tespit çalışmaları sürüyor, kanunun gereği yapılacaktır.

Ne uyuşturucu çetelerine ne yasadışı örgütlerine ne şehir eşkıyalarına asla müsammaha edilmeyecektir."

17 tutuklama

Öte yandan, Hasan Ferit Gedik’in ölümü ve 4 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyla ilgili gözaltına alınan 17 şüpheli, İstanbul Adalet Sarayı’nda mahkemeye çıkartıldı.

Mahkmeme, 14 şüphelinin "adam öldürmeye teşebbüs", "kasten adam öldürme", "kasten adam yaralama", "yağma" ve "uyuşturucu ticareti yapmak" suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Diğer 3 şüpheli ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest kalanlar hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

Maltepe'deki silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 22 şüpheliden 5’i daha önce serbest bırakılmıştı.

Sarıyer ilçesine bağlı Armutlu semtinde uyuşturucu çetelerine karşı yapılan yürüyüşte olaylar çıkmıştı. Yürüyen gruba ateş açılması sonucu 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Yüzleri kapalı silahlı göstericiler

Sarıyer ilçesine bağlı Armutlu semtinde tutulan Hasan Ferit Gedik’in cenazesinin helallik alınması için Gülsuyu’na götürülmesine izin verilmemişti.

Üç gün sonra cenazeye izin çıkmasının ardından Gedik’in cenazesi önce Gülsuyu'na götürülmüş, daha sonra da Gazi Mahallesi’nde toprağa verilmişti.

Cenaze töreni sırasında yüzleri kapalı bazı örgüt üyeleri havaya ateş açmıştı.

 

ba kan
 // yılmaz türk
kusura bakmayın ama , hatta birazda kaba olacak: senin bakanlığını bileydimki o silahlı itler o gece tutuklanmış olaydı...
04 Ekim 2013 Cuma 15:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler