YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Fikri Işık: "TÜBİTAK paralelden temizlendi"
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, paralel örgütün TÜBİTAK'tan tamamen temizlendiğini ve kurumun idari düzeyinde bu yapıyla bağlantılı kimsenin kalmadığını söyledi.
Bakan Fikri Işık: "TÜBİTAK paralelden temizlendi"
15 Mayıs 2015 / 02:40 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 07:15

Yanlış yapan olursa bedelini öder" diyen Bakan Işık, TÜBİTAK'ın yeni başkanının bir ay içinde atanacağını da belirtti. Devletin zirvesi için üretilen kriptolu 100 yeni telefonun bugün MGK Genel Sekreterliği'ne teslim edileceğini de ifade eden Işık, "Dağıtımı MGK Genel Sekreterliği yapacak.

Başkan atanacak

Yeni kriptolu telefonların güvenliğini eskilere oranla üç kat artırdık. Yeni telefonların güvenlik şifreleri kırılamaz" dedi. Bakan Işık şunları söyledi: Kuruma yeni başkan atanması konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TÜBİTAK'ta son derece nitelikli ve güçlü bir ekip var. Bu ekibe kimin başkanlık edeceği kararını ise Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla birlikte vermek durumundayız. Başkanın atamasını bir ay içinde yapacağımızı ümit ediyorum.

"Marksist söylemler"

HDP'nin, "Diyanet'i kaldıracağız" ve "Kâbe’miz Taksim" gibi açıklamaları, bir gaf veya sürçü lisan değil. Bu açıklamalar, bilinçaltının dışı vurumudur, HDP'nin dine, muhafazakârlığa, milletin değerlerine bakışının göstergesidir. Çünkü bunlar, "din afyondur" diyen Marksist - Leninist bir gelenekten geliyorlar.

12 ülkeden Türkiye'ye siber saldırı

Türkiye'ye yönelik olarak sadece devlet kurumlarının kullandığı 'gov' uzantılı e-posta hesaplarına 12 farklı ülkeden siber saldırı başladı. Avrupa ve Asya kıtalarında bulunan 12 farklı ülkeden gov uzantılı mail adresine yapılan siber saldırı sunucu şirketler güvenlik tedbirlerini artırdı.

 

AKŞAM

 // Hakkı
Tamam da sayın Bakanım hani bizim kadrolar derecelendirme ler..Onlardan bize hiç sıra gelmiyor.8 yıl oldu ne kadromuzu veriyosunuz ne de bas uzmanligimizi.Onlar doldurdu kadroları bekledik.Simdi temizlik yapiyosunuz biz yine bekliyoruz. İşi artık EHLINE verin. Bu nedenle bu musibettten kurtulun.Cok hakkimiz yendi. Hak yerini bulsun artık.Hem temizlenmiş falanda değil. Projeler çöksun diye is yapmayanlata be demeli...
15 Mayıs 2015 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler