YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ergin'e büyük sürpriz
Bakan Ergin'e büyük sürpriz
08 Mayıs 2012 14:41
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Antakya İmam-Hatip Lisesi'nden Tarih Öğretmeni Mehmet Kızılkaya ile canlı bağlantıda hasret giderdi.

AA Editör Masası'na konuk olan Bakan Ergin, memleketi Hatay'dan yapılan sürpriz bağlantıyla uzun yıllar görüşmediği lisedeki tarih öğretmeni Kızılkaya ile görüşme fırsatı buldu.

Eski günleri yad ederek, memleketi Hatay'daki son durumları soran Ergin, burada misafir edilen Suriyeliler hakkında öğretmeni Kızılkaya'dan bilgi aldı.

Kızılkaya, Hatay'da ve özellikle Yayladağı ilçesinde misafir edilen Suriyeli vatandaşlarla aralarının çok iyi olduğunu, zaten önemli bir kısmının da Kilis'teki konteyner kentlere nakillerinin yapıldığını söyledi.

Suriyeli vatandaşların ilçe ekonomisine önemli bir katkıda bulunduğunu anlatan Kızılkaya, ''Suriyeli misafirler ilçenin ekonomisine katkıları çok büyük ama, komşumuz Suriye'deki bu olaylardan dolayı üzüntü içindeyiz. Onları görünce her zaman durumlarına acıyoruz ama artık ne yapalım gereken misafirperverliği yerine getirmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.


-''Yaramaz değil kabına sığmayan bir öğrenciydi''-


AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün ''Bakan Ergin'in öğrenciliği nasıldı '' şeklindeki sorusuna ise Kızılkaya, şöyle cevap verdi:

''Sayın Bakanımız lisede yaramaz değil kabına sığmayan bir öğrenciydi. O zaman da çok doluydu. 12 Eylül'den sonra okullar arasında müsabakalar yapılıyordu. Münazarada, bilgi yarışmasında, güreşte, sporda... Ben bilgi yarışması ekibindeydim, Sayın Bakanım da münazara ekibinin başıydı. Hatay'daki bütün okulları yeniyorduk. Sayın bakanımız o zamandan belliydi, yani bekliyorduk. Zaman oluyordu ki kendisi parti il başkanı, ben de il genel meclis üyesi olarak valiliğin verdiği yemeklerde de buluşuyorduk.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler