YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Eker'e Ergenekon ricası
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, kahvehanede hemşehrilerine 'demokratik açılım' sürecini anlattı. Vatandaş ise bakandan "Ergenekon'un peşini bırakmayın" ricasında bulundu.
Bakan Eker'e Ergenekon ricası
21 Aralık 2009 / 14:50 Güncelleme: 21 Aralık 2009 / 14:50

Bakan Eker, Diyarbakır'ın en işlek semti Ofis'teki kahvehanelerde vatandaşa 'demokratik açılımı' anlattı. Açılım sürecini kararlılıkla sürdüreceklerini belirten Eker, 'Milli Birlik ve Beraberlik Projesi'nin bazı kesimlerce engellenmeye çalışıldığına işaret etti.

Bakan Eker, "İnşa etmeye çalıştığımız barış, kardeşlik, birlik, beraberlik projesidir. Sorunları demokratik çerçevede çözelim, daha sivil bir hayatı inşa edelim, sivil, demokratik ve çağdaş anayasa olsun istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Türkiye'de büyük bir çoğunluk açılımın sürmesini istiyor. Biz açılımı sonuna kadar sürdürme kararlılığındayız. Biz bunun bedelini de ödemeye hazırız. Bu konuda asla geri dönüş yok ve çalışmalar hızla devam edecek. Demokratikleşme projemizi farklı görenler var. Engellenmeye çalışılıyor. Halkımız da bunları ibretle izliyor."

Bakan Eker'den sonra söz alan vatandaşlar ise sürecin Ergenekon davasıyla paralel sürdürülmesini istedi. Suç işleyen herkesten hesap sorulmasını isteyen vatandaşlar, "Paşalar neden tutuklanmıyor?" diye sordu. Tekel işçileri de bakana şikayetlerini anlattı. Eker, herkesin sorunlarını çözmek için çabaladıklarını kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler