YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bakan düzeyinde Özel Harpçi var"
"Bakan düzeyinde Özel Harpçi var"
31 Aralık 2009 14:42
Orakoğlu: Turan Çömez yakalanırsa Ergenekon'un siyaset ayağı ortaya çıkar

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’da yayınlanan “Görüş Farkı” programına katılan emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu’ndan bomba açıklamalar...

Tarımcıoğlu, TP lideri Abdullatif Şener ile Turan Çömez’in “Özel Harpçi” lerin kontrolünde olduğunu söyledi.” “Turan Çömez, AK Parti’de görevlendirilmişti.Özel Harpçiler yönlendiriyordu. Abdullatif Şener’de ‘Seni Başbakan Yapacağız” denilerek istifa ettirildi”

Kozmik Büro’da yapılan aramalardan sonra gözler Özel Harbin siyasi uzantılarına çevrildi.Ömer Şahin’le Görüş Farkı programına katılan Faik Tarımcıoğlu, Emniyet İstihbarat eski Başkanı Bülent Orakoğlu ve Gazeteci Celal Kazdağlı, Özel Harp’in sivil uzantısı olan siyasetçiler konusunda çarpıcı bilgiler verdiler.  Merhum Kemal Yamak Paşa, CHP içinde Özel Harpçiler olduğunu söylemişti. Eski ANAP milletvekili, emekli Askeri Hakim Faik Tarımcıoğlu ise, “Sadece CHP’de mi? ANAP’ta da varda, AK Parti’de var” dedikten sonra  AK Parti içindeki Özel Harpçilerle ilişkili olarak iki ünlü ismi adres gösterdi. Tarımcıoğlu, şunları söyledi:”Şu anda yurt dışında olan milletvekili(Turan Çömez), özel kalem olarak partide görevliydi. Özel Harpçilerce yönlendirildiği çok açık;bu reddedilemez. Bir Başbakan Yardımcısı (Abdullatif Şener)’na “seçime girme, seni Başbakan yapacağız” dediler.Bu yapı(özel harp) içinden birileri dedi. Eski Genelkurmay Başkanı(Hüseyin Kıvrıkoğlu)’nun Başbakanlığı Mesut Yılmaz’a altın tepsiyle sunduğunu söylediği ses kayıtları internete düştü. Bunları birleştirirseniz derin yapının Türk siyasetine nasıl tahakküm ettiği,el koyduğu, yönlendirdiği ortaya çıkar.”

 

ÇÖMEZ YAKALANIRSA SİYASET AYAĞI ORTAYA ÇIKAR

Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu’da Ergenekon firarileri Turan Çömez ile Bedrettin Dalan’un  ciddi koruma altında oldukları için yakalanamadıklarınıiddia etti. İki ismin yakalanması halinde Ergenekon’un parlamento ayağının da ortaya çıkabileceğine işaret eden Orakoğlu, şöyle devam etti: “Ben Ergenekon’da yeni bir dalga bekliyorum aslında.Ergenekon’un medya,parlamento,iş dünyası ayakları da var.  Parlamento ayağı, Çömez’in yakalanması ile çıkabilir. Dalan yakalanırsa global ayak ortaya çıkabilir.”

BAKAN DÜZEYİNDE ÖZEL HARPÇİ VAR

11 yıl önce Ergenekon’un kitabını yazan gazeteci Celal Kazdağlı ise Özel Harp’le ilişkili çok sayıda siyasetçi olduğunu anlattı. Bu isimlerden bazılarının bilinmesine rağmen açıklanamadığını ifade eden Kazdağlı, “ Bu yapının bakanlık düzeyine kadar çıkmış pek çok sayıda ismi var. 1950’lerden beri var.Kim oldukları bilinir ama ispatı zordur. Bu yapının parlamento,hukuk,güvenlik,medya,ekonomi ayağı olmadan;bu ülke kontrol altına alınamaz, cehenneme döndürülemez”

SADIK AVUNDUKLUOĞLU’NU NİYE SUSTURDULAR

Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu Başkanı ,eski DYP milletvekili Sadık Avundukluoğlu ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Orakoğlu, bir süredir sessizliğe gömülen Avundukluoğlu’nun derin yapılar tarafından tehdit edilerek,susturulduğunu söyledi. Orakoğlu, “Biz PKK liderini yanlış maddeden yargıladık. Uyuşturucu ticaretinden yargılasak hiçbir ülke buna sahip çıkamazdı. Sayın Avundukluoğlu, o dönemde bunu dile getirdi,birçok TV programında anlattı. Fakat birden sesi kesildi. Birileri çağırıyor kendisini, ‘bu konuyu fazla karıştırma’ diyor. Bunlar derin güçler. Devlet içinde yuvalanan,millet iradesini hiçe sayan güçler”

ÖZAL SUİKASTİ ÖNCESİ BAZILARINA “TRİBÜNDE OLMAYIN” DENMİŞ

Faik Tarımcıoğlu, birlikte siyaset yaptığı merhum Turgut Özal’a yönelik suikastle ilgili de bir ayrıntıyı ilk kez “Görüş Farkı”na açıkladı. ANAP içinde görevlendirilmiş isimler olduğunu söyleyen Tarımcıoğlu, “ İlk kez açıklıyorum.O gün birileri ANAP İlçe Başkanlarına ki bunların MHP kökenli olduğu söyleniyor.Tribünde bulunmamaları ikazı yapıyorlar. Bu da zaten meseleyi ortaya koyuyor”

 

Programda konuşulanlara ilişkin Türkiye Partisi'nden yapılan açıklama:

Özel bir tv kanalında emekli bir hakimin yapmış olduğu açıklamayla ilgili olarak, bu söylemleri
akıldışı ve saçmalıktan ibaret bir zırva olarak değerlendiriyoruz.

Anayasamıza göre bir kişinin başbakan olabilmesi için, öncelikle milletvekili olması şartı vardır.
Milletvekili olabilmek içinde, seçime girmesi gerekmektedir. Seçime girmeyen kişi anayasamıza göre başbakan olamaz.
Nitekim bu nedenle Abdullah Gül 4 ay süreyle başbakanlık yapmış ve ardından Siirt seçimleri yapılmıştır.

Böyle bir saçmalığı dillendirenlerin bu somut gerçeği bilmemeleri gibi bir durum söz konusu olamaz.
Bu nedenle bu zırvayı art niyetli bir açıklama olarak değerlendiriyor ve yasal yollara başvuracağımızı
bildirmek istiyoruz.

kanalahaber.com

TEBRİKLER KANALA'YA VE PROGRAMCIYA
 // Murat Seymen
Kanala yönetimini kutluyorum. Çok iyi bir programdı.Genelde izlemeye çalışıyorum.Ömer Arkadaş'ı da tebrik ediyorum. Yorumcu arkadaşların haklı olduğu bir konu var. milletvekili olmadan başbakan olunamıyo.Şunu unutmayalım ya Faik Bey,dil sürçmesiyle cumhurbaşkanı yerine başbakan dedi ya da ileriye dönük bir öngörüyü dile getirdi diye düşünüyorum.iyi yıllar...
01 Ocak 2010 00:58
zırvalayan kim acaba?
 // elazığ
zırvalamayın deyip zırvalayan mahlukatlar anayasamıza göre olsa şu anda türkiyede çok şeyler olması lazım ama nerde. anayasamız daha bir askeri bile hatrısayılır suçu hatta suçları olmasına rağmen içeri alamıyor. siz hangi anayasadan bahsediyorsunuz...
01 Ocak 2010 00:50
zırvalamayın...
 // özer
Anayasa'ya göre başbakan olabilmek için seçime girip milletvekili olmak gerekmektedir.Milletvekili olmadan başbakan olunamaz.!!...
31 Aralık 2009 16:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler