YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çiçek Gül'e bilgi verdi
Bakan Çiçek Gül'e bilgi verdi
21 Mart 2013 13:39
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiğini söyledi.


TBMM Başkanı Çiçek, Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmesinin ardından makamında bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada, görüşmede, yeni anayasanın çalışma usul ve esasları, müzakere usul ve esasları ile gelinen noktayla ilgili objektif bir bilgilendirme yapıldığını kaydetti.

''Görüşmede öngörülen süre gündeme geldi mi?'' sorusuna Çiçek, ''Hayır onlarla ilgili değil. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı veya benim belirlediğim bir konu değil. Çalışma usul ve esasları, geldiğimiz noktayla ilgili partilerin Meclis Başkanlığı'na verdiği ve müzakeresine katıldığı süreçle ilgili objektif bilgilendirmedir'' dedi.

Cemil Çiçek, ''Liderlerle görüşme olabilir mi?'' sorusuna, ''Bu safhada liderleri ziyaret etmenin gereği yok'' şeklinde cevap verdi.

''Akil Adamlar Komisyonu'' tartışmaları

Çiçek, Meclis'te ''Akil Adamlar Komisyonu'' ile ilgili sorular üzerine, şunları kaydetti:
''Bizim Meclis'te bir konuyu ele almamızın yolları var. Daimi komisyonlar bakımından değerlendirme konusu olabilir. Bunun için ya kanun tasarısı ya da kanun teklifinin gündeme gelmesi gerekiyor. Kural itibarıyla budur.

Teorik tartışmaları herkes dışarıda yapabilir ama işlem yapma noktasında olanlar mevzuata bakarak açıklama yapmak durumundadır. Ben de İçtüzüğün ve uygulamanın ortaya koyduğu durumları ifade ettim.''

aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler