YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik'ten MHP'li Vural'a: Densiz!
Bakan Çelik'ten MHP'li Vural'a: Densiz!
04 Nisan 2013 14:35
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Akil İnsanlar Komisyonu'nu Damat Ferit zamanının Heyet-i Nasiha'sına benzetmek densizliğin ta kendisidir" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, düzenlediği basın toplantısında Akil İnsanlar Komisyonu'yla ilgili soruları yanıtladı.

Çelik, "Şimdi size liste hazırlayın desem buradaki insan sayısı kadar liste çıkar ortaya. Bu bir örneklemdir. Tabii ki Türkiye’de akil insanlar 63 kişiden ibaret değildir.

Öte yandan efendim bu "Damat Ferit zamanının Heyet-i Nasiha'nın bir benzeriymiş" bunu da iddia etmek densizliğin ta kendisidir. Osmanlı'daki bütün tamlamalar müennestir. Siz daha neyi, nasıl yazacağınızı bilmezken, bol keseden ahkam keserek memlekete vereceğiniz aklı kendinize saklayın. Tekrar altını çiziyorum beğenmeyebilirsiniz ama bu insanlara hakaret etmek, bu insanların oluşmasında etkili olmuş iradeye hakaret etmek, densizlik budur. Bunu başka alakası olmayan şeylere, Heyet-i Nasiha'ya benzetmek şapla şekeri karıştırmaya benzer. Şapla şeker birbirine benzer ama hiç aynı şeyler değildir.

Burada herkesi memleketimiz için hayati olan meselede sağduyuya davet ediyoruz. Hamaset memleket zararınadır. Herkesi bu meselede sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Biz realist iyimseriz" diye konuştu.

 

İHA

16:39
 // bir iki
Bir iki tanesini çikarin geriye kalanlar pkk yandaşi, marksist, dönme, türkten başka herkesi seven insanlar. Ortak yanlari akp ye gönülden bağli insanlar....
04 Nisan 2013 16:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler