YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik'ten flaş açıklama
Bakan Faruk Çelik memurlarla hükümet arasında yapılan görüşemelri yapılan toplu sözleşme ile ilgili maddelerin yazımına başlandığını söyledi...
Bakan Çelik'ten flaş açıklama
16 Mayıs 2012 / 17:36 Güncelleme: 16 Mayıs 2012 / 17:51

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurlar ile hükümet arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin bugünkü oturumunda 5 hizmet koluna ilişkin değerlendirmelerin tamamlandığını belirterek, görüşmelerin geneline ilişkin müzakerelere yarın başlamayı, cuma ve pazartesi günü sürdürmeyi planladıklarını söyledi. Çelik, toplu sözleşme ile ilgili maddelerin metinlerinin yazılmaya başlandığını bildirdi.

Bakan Çelik, memur sendikaları ile Hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde, kamu tarafının afaki bir teklif vermediğini belirterek, ''Gerek orta vadeli program gerek 2012 yılı bütçesi çerçevesinde tabii ki teklifimizi vermemiz gerekirdi. Bunun dışında bir teklif vermek aslında gerek piyasalar açısından gerek dışarda gerek içerde algı açısından çok daha anormal olabilirdi. Hükümet ne yaptığını dün de biliyor, bugün de biliyor, geleceğe de ışık tutuyor'' dedi (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler