YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik'ten CHP ile MHP'ye hodri meydan
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "CHP ve MHP bırakın tek parti gibi davransın, birleşerek gelsinler, üstüne 10 tane daha parti koyup çıksınlar karşımıza. Bizim için hiç önemli değil" dedi.
Bakan Çelik'ten CHP ile MHP'ye hodri meydan
27 Mayıs 2013 / 08:19 Güncelleme: 27 Mayıs 2013 / 08:21

Çelik, merkez Sarıçam Belediyesi hizmet binası temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Sarıçam halkıyla 10 yıldır beraber yürüdüklerini, milletin değerlerini korumak ve güçlendirmek için kendisine verilen her desteğe daha fazla dönüş yaptığını belirtti.

Sarıçam halkının verilen hizmetin geri dönüşünü her seferinde daha yüksek yaptığını anlatan Çelik, şunları kaydetti:

"Sarıçamlılar milliyetçiliğin millete hizmet etmekle olacağını bilir. 10 yıl evvel bu ülkenin döviz rezervi bu ülkenin borçlarına yetmiyordu. 10 yıl evvel bu ülke IMF ile anlaşma yapmasaydı memurlarına borç ödeyemeyecek hale getirilmişti. 10 yıl önce karar vererek kurduğunuz AK Parti o borçların hepsini ödedi. Bugün IMF ile olan anlaşma sona erdi. Türkiye artık IMF'ye borç verecek hale geldi. Daha öncekilerin de elinde bir takım reçeteler vardı. Ama onların elinde ne yoktu? Politik vizyon, siyasi kararlılık yoktu. AK Parti'yi siz kurdunuz tabelasını biz astık. Bugün Türkiye'nin döviz rezervi düne göre 5 kat arttı. IMF'ye borcunu ödedi. Bugün Türkiye dünyanın önüne demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir ülke olarak çıkıyor."

Çelik, hükümetin faaliyetleri hakkında ilçe halkının zihinlerini bulandırmak için yapılan birtakım kara propagandalar olduğunu, bunlardan bir tanesinin de Türkiye'nin içindeki silahlı unsurları ülke topraklarının dışına çıkartmak için başlatılan "çözüm süreci" olduğunu vurguladı.

Milletin değerleri arasında ırkçılık, mezhepçilik ve bölgecilik olmadığını anlatan Çelik, hükümetin hiçbir şekilde halkın vasıfları üzerine pazarlık yapmadığını dile getirdi.

Türk milletinin farklı etnik gruplardan, farklı mezheplerden oluşan tek bir değer sistemine sahip tek bir millet olduğuna işaret eden Çelik, "Bunun içinde ırkçılık yoktur. Kardeşimin kimliğini, kardeşimin dilini inkar etmek de yoktur. Bizim milletimiz herkesin kimliğini, dilini rahatça konuştuğu, herkesin mezhebini rahatça yaşadığı bir millet anlayışına dayanır. Biz bütün bu bölgede zenginlik, refah isterken kendi ülkemizin için de kardeşliği güçlendirmek için bu süreçleri başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda Alevi ve Sünni vatandaşlar arasına fitne-fesat sokulmaya çalışıldığını savunan Çelik, şöyle devam etti:

" Siz çok iyi bilirsiniz ki Alevi'nin inandığıyla Sünni'nin inandığı aynıdır. Hepimiz ehlibeyit sevdalısıyız. Bugün aramıza fitne sokmaya çalışanlar bilsinler ki, Sünnisiyle Alevisiyle Hazreti Hüseyin'in yolundan gitmiyorlar, bu fitnelerle uğraşarak yezidin yolundan gitmiş oluyorlar. Sizin verdiğiniz destek sayesinde Türkiye'nin siyasi istikrarı büyüyecek, demokrasisi büyüyeyecek. Türkiye büyümesin diye dışarda uğraşan çok. Türkiye'nin içinde de son zamanlarda CHP ile MHP tek bir parti gibi davranıp AK Parti'nin Türkiye'yi büyütmesine engellemeye çalışıyor. CHP ve MHP bırakın tek parti gibi davransın, birleşerek gelsinler, üstüne 10 tane daha parti koyup çıksınlar karşımıza. Bizim için hiç önemli değil."

Vali Hüseyin Avni Coş ise kültürü, tarihi yansıtan bir belediye binasının Sarıçam ilçesine kavuşturulacağını hatırlatarak, bu bölgede hükümet konağı projesi bulunduğunu ve değişik yerlerde dağınık bulunan kurumları biraraya toplamak için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci de proje hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından belediye hizmet binasının temeli atıldı.

Törene, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halil Tüm, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı ile diğer ilgililer katıldı

 

AA

09:03
 // ekmek yok
Adana da sana ekmek yok çellik efendi başka kapiya. Adana Türk milliyetçisidir, senin gibi zirva milliyetçisi değildir....
27 Mayıs 2013 09:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler