YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik işvereni de işçiyi de uyardı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, işçinin de işverenin de üzerine düşen güvenlik sorumluluğunu yerine getirmezse yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.
Bakan Çelik işvereni de işçiyi de uyardı
13 Eylül 2014 / 18:27 Güncelleme: 13 Eylül 2014 / 18:29

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, iş kazalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşveren ve işçileri uyaran Bakan Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“İşverenlere çok net bir şekilde diyorum ki; kefenin cebi yok. Ya insanı önceleyecek ya da piyasadan çekileceksiniz.

İşçinin üzerinde güvenlik açısından olması gereken sorumluluklar neyse işçi kardeşimiz de ona uymak durumundadır. Ona uymadığı an o da çeşitli müeyyidelerle karşı karşıya kalacaktır.

Yani 'işverene teşvik' eyvallah, 'işverene ceza' tamam, 'işçinin hakkını korumak' tamam ama işçi de üzerine düşen güvenlik sorumluluğunu yerine getirmezse ona da müeyyideleri uygulamakla ilgili ilave düzenlemeleri inşallah önümüzdeki dönem yüce Meclis'in huzuruna getireceğimi belirtmek istiyorum.”

...
 // ...
(Kefenin cebi yoktur):bunu BAKAN bey kendisine mı soylemiş?...
14 Eylül 2014 08:17
basliksiz
 // isimsiz
isverene zaten hep destek var her turlu kitabina uydurma kanunu onlar icin zaten cikarilmis.emekci icin cikan kanun tek kelime kölesin sahibin ne derse o.......
14 Eylül 2014 02:16
basliksiz
 // isimsiz
Önce senin bakanligindan gelen denetlemeciye bi yaptirim yap gordukleimizden oturu is giuvenligini yerine getirmeyen isciyi zaten bahaneyle cikartabiliyor.Sagligini calistigi fabrikada kaybetmis birini rahatlikla isten cikarabiliyor.bunlarada bi cozum bulunda gorelim....
14 Eylül 2014 02:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler