YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çelik: "Gezi olayları, emniyetimizi hedef aldı!"
Bakan Çelik: "Gezi olayları, emniyetimizi hedef aldı!"
21 Eylül 2013 16:14
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Polisevi saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, dün akşam Ankara'daki polisevine yönelik saldırıya ilişkin, "Türkiye'de 'Gezi' başlığı altında yaşanan olaylar neticesinde polisimizin toplumun huzurunu temini konusunda aldığı önlemler ve başarılardan rahatsız olan bazı kesimlerin direkt polisimizi, emniyetimizi hedef alan bir menfur eylemi olarak değerlendiriyorum" dedi.

Özel bir programı kapsamında Düzce'nin Akçakoca ilçesine gelen Bakan Çelik, burada yaptığı açıklamada, dün akşam yaşanan olaydan dolayı tüm emniyet camiasına geçmiş olsun dileklerini ilettiğini bildirdi.

Emniyet kuvvetlerinin, toplumun huzur ve güvenini tesisi konusunda bütün olaylara karşı müteyakkız ve dikkatli bir şekilde görevinin başında olduğunu belirten Çelik, "Son dönemlerde Türkiye'de 'Gezi' başlığı altında yaşanan olaylar neticesinde polisimizin toplumun huzurunu temini konusunda aldığı önlemler ve başarılardan rahatsız olan bazı kesimlerin, direkt polisimizi emniyetimizi hedef alan bir menfur eylemi olarak değerlendiriyorum" şeklinde konuştu.

Bakan Çelik, saldırının ardından güvenlik güçlerinin dikkatli ve hassas çalışmaları sonucunda olayın aydınlığa kavuşturularak faillerinin yakalandığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bundan dolayı da emniyet güçlerimizi kutluyoruz. Can kaybının da olmaması sevindirici bir durum. Kim ne düşünürse düşünsün, kim ne hesap yaparsa yapsın emniyet güçlerimiz görevinin başındadır. Güvenimiz ve huzurumuz konusunda her türlü çabayı göstereceklerdir."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler