YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama
Bakan Çavuşoğlu, mevkidaşı Lavrov görüşmesinin 'iki Dışişleri Bakanına yakışır bir şekilde tamamlandığını' ifade ederek, "Temennimiz mesnetsiz iddialardan vazgeçmeleri. Eminim duygusallık geçtikten sonra aklıselim kazanır" dedi.
Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama
04 Aralık 2015 / 01:47 Güncelleme: 04 Aralık 2015 / 07:41

24 Kasım'da Suriye sınırında Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından taraflar arasında yüz yüze yapılan ilk üst düzey görüşme sona erdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve mevkidaşı Lavrov'un Belgrad'da gerçekleştirdiği görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama şöyle:

"İki Dışişleri Bakanlığının olgunluğuna yakışır bir şekilde görüşme tamamlandı. Olayın sıcaklığı sürüyor. Üzüntümüzü dile getirdik. Hayatını kaybeden Rus pilot için başsağlığı diledik. Farklı görüşler olması normal, açıklıkla konuştuk. Diyalog kanallarının açık olması açısından önemli. Eminim duygusallık geçtikten sonra aklıselim kazanır. İlk görüşmelerde sorunlar aşıldı demek gerçekçi olmaz. İki taraf da gerginliği tırmandırmak istemiyor. Temennimiz mesnetsiz iddialardan vazgeçmeleri. Rusya'ya karşı aldığımız yaptırım kararı yok."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler