23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul21 °C
 • Ankara25 °C
 • İzmir28 °C
 • Konya23 °C
 • Adana27 °C
 • Antalya27 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa22 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep28 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Bozdağ'dan 'cenaze' olayına tepki
Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Tuğluk'un annesinin cenazesinde yaşananlarla ilgili uyarıda bulunarak, "Toplumu birbirine düşürmek isteyen, provokasyon yapmak isteyen çevrelerin arayıp da bulamadıkları şeylerdir" dedi.
Bakan Bozdağ'dan 'cenaze' olayına tepki
14 Eylül 2017 / 10:19 Güncelleme: 14 Eylül 2017 / 11:55

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. Gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, HDP'li Aysel Tuğluk'un cenazesinde yaşanan olaylara değinerek, bunların terörün ekmeğine yağ sürdüğünü anlattı.

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

BU SİYASİ BİR DAVADIR

Çok net bir şekilde gözüküyor ki bu bilgilerin başsavcıya Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin Amerika'daki temsilcileri tarafından verildiği anlaşılıyor. Çünkü orada anlatılan konulara baktığımızda Amerika'nın istihbaratı dahi bu kadar detayda olan bir şeyi takip etmesi biraz zor gözüküyor.

Bu, siyasi bir davadır. Siyasal hedefleri de olan bir davadır. FETÖ'nün, Türkiye'de görmeyi başaramadığı hesabı ABD yargısı üzerinden gördürme çabasıdır. Onun için biz Amerikalı dostlarımızı bu konuda uyardık.

HDP'Lİ AYSEL TUĞLUK'UN ANNESİNİN CENAZESİNDE YAŞANANLAR

Cenazenin mezarlıktan çıkarılması 20-25 kendini bilmez kişi tarafından yapılmış bir iş değildir. Bunları savunmak için söylemiyorum ama kamuoyunda sanki böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını ifade etmek için özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü ona böyle bir şey yapılması daha da büyük bir çirkinlik, saygısızlık olur. Büyük bir suç olur.

Bizim inancımıza göre insanların ölümünden sonra defnedileceği yerlerde yapılması gereken işler bellidir, onun dışında yapılacak şeyler inancımızın da tasvip etmediği, doğru görmediği şeylerdir. Toplumumuzu gerecek, insanlarımız arasındaki kardeşlik hukukunu zedeleyecek böylesi saygısız davranışlardan uzak durmak lazım. Bu tür davranışların kimseye bir faydası yok."

BUNLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR

Tuğluk'un annesinin defin işlemi ailenin kararına göre yapılacak. Toplumu birbirine düşürmek isteyen, provokasyon yapmak isteyen çevrelerin arayıp da bulamadıkları şeylerdir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Buradan bir kez daha bu hadiseyi kınıyorum, yapanları da kınıyorum. 

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZCÜSÜNE TAVSİYE

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türk hükümetinin açıklamalarını okumadan, aktarılan bilgiler üzerinden eğer değerlendirme yaparsa o zaman kendisini gülünç duruma düşürür, saçmalamak durumunda kalır ve öyle bir noktaya kendini getirir. Onun için bizim güzel bir atasözümüz var, kılavuzunu herkesin iyi seçmesi lazım. Yani kılavuzunuz karga olursa sıkıntıya düşersiniz. Onun için benim Sayın Sözcüye tavsiyem kılavuzunu doğru seçsin.

SİHA TARTIŞMALARI

Bilgi çok net. SİHA'ların görüntüsü çok net. Uzun zamandır güvenlik güçleri tarafından takip ediliyorlar. Olayın olduğu gün de aynı kişiler, 4 kişi takip ediliyor. SİHA'lar bunları vuruyor. Bunlar silahlı, üzerlerinde silah da var. Diğer kişiler ise bunlarla irtibat içinde olan terör örgütü üyeleri, işbirlikçiler, onlara destek sağlayanlar. Hem silah var hem terör örgütünün elbiseleri var hem de onların terör örgütü üyesi olduğuna dair takipler, soruşturmalar var.

Teröristin kimliği mi olur, dünyanın neresinde görülmüş teröriste kimlik sorulduğu  Terör eylemi yapana; askere, polise, sivil vatandaşa saldırana 'Dur bakayım, kimliğine bakayım. Seninle öyle mücadele edeceğim' diye sorulan bir terörle mücadele yöntemi var mı  Yok böyle bir şey. Güvenlik güçlerimiz terörle etkin ve kararlı mücadelesini sürdürmektedir. Bu, tamamen PKK terör örgütünün hendek terörü döneminde de yaptığı gibi 'Türk güvenlik güçleri sivilleri öldürüyor' iftirasını teyit etmek maksadıyla CHP'den PKK'ya sağlanan bir destektir.

KILIÇDAROĞLU'NUN ŞEHİT YAKINLARINA DAVA AÇMASI

Bunlar şehit yakınlarını mahkemelerde, savcılıklarda süründürüyorlar. Şehit yakınları senin çelengini niye orada görmek istemiyor  Sen şimdi PKK'ya bu desteği atarsan, şehit yakınları senin çelengini cenazesine koymaz. Şimdi düşünün, PKK hakkında böyle bir yaklaşım ortaya koyuyor ve teröristlerle ilgili bu değerlendirmeyi yapıyor, öte yandan da şehidin babasını, ablasının kocasını, amcasının çocuklarını 'Bizim çelengimize siz niye bunu yaptınız' diye mahkeme koridorlarında süründürmek için avukatı vasıtasıyla suç duyurusunda bulunuyor. Olacak bir şey mi bu "

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Muhalefetin kendi beklentilerini ifadesi var ortada ama bir erken seçim söz konusu değildir. Bildiğiniz gibi AK Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar seçimleri vaktinde yapmak konusunda bir gelenek de oluşturdu. 2007'de zorunlu birkaç ay erken gidildi ama ondan sonraki seçimlerin hepsi vaktinde yapıldı. Onun için biz bu geleneğimizi devam ettireceğiz. Seçim, 2019'un 3 Kasım'ında yapılacaktır.

bir kağıt toplayıcısının evrak-ı metrukesi olacak yorumlar
 // hursit dilaver
15 seneden beri yapılanlara kulp takmak bize has bir hainliktir.yapan müslüman tipli olunca yaranamıyorsunuz.İLLA DA ONLARDAN OLACAKSINIZ.BİR BUDİSTİMİZİN DEDİĞİ GİBİ,bİR FONDİP YAPSA BUNLAR KÖPEĞİ OLACAKLAR DA.her icraatı gunlerce yazacaklar da, ama işte..şu islam nefreti var ya..ne sağlığı,yolu,köprüyü,barajı hatta 3. köprü ve havalimanını göremezler.HATTA YAPTIRMAMAK İÇİNGEZİ ULTIMATOMU VERDİLER..SAHİ NE YAPTINIZ O GRUBA..hiiiiç di mi. bazı şeylere müstehaksınız ey AKP.bunu CHP ye falan yapsalardı hepsi şimdi ABDde,Merkelin kucağında olurlardı.muzurları korumak ta ASKPnin görevi demek.o zaman tokatı da hak ediyorsunuz.silivri ve sincan da bunlara bakıp dalgasını geçiyor....
14 Eylül 2017 Perşembe 15:27
ruhlar islama kinle kaplı olunca..
 // hursit dilaver
bir haftadır,antalyadan kastamonuya,oradan da istanbula geldim.bu yolların geçmişini bildiğim için o bolu tuneli,ılgaz tuneli gibi bölgedeki diğer tuneller,duble yolların rahatlığı ve mesafelerin kısalığı ve yol kalitesine rağmen,bu millet niye AKP ye düşman,yani bayağı düşman diye düşünürken. anladım ki,BU MUHALİFLERİN DERDİ İSLAM KİN VE NEFRETİ. öyle yetiştiler.asla da dönmezler.tayyip beyin İMAM HATİPLİ OLMASI,CAMİYE CUMAYA GİTMESİ LAİKLİK DİYE RAMAZANDA MİLLETE DÖNÜP SU İÇMEMESİ,BALECİLERE ÇAĞDAŞ TURK DEMEMESİ
VE BİR DE KURAN OKUMASI..bunlarda derin travma yaşatıyor.eskilere göre devamlı gündemde olması bu yüzden. ve yapılan yol ve diger sağlık falan göze görünmüyor.ruhlar islama ki...
14 Eylül 2017 Perşembe 15:19
biz uyasuliyerımızı yapalım da..mesuliyetten kurtulalım.
 // hursit dilaver
bu adamı merkele ya da amer,kan sefaretine şıkayet etsek te böyleaymazlıklar yapmaması için bir kurs veya eğitimden geçirilse. bakın şaka değil. bun agerek var. bu ülke yarın bir savaşa girers epey başınız ağrır. HİÇ OLMAZ DEMEYİN,120.000 KİŞİLİK PKK ORUDUSU AYNI ANDA SINIRDAN SIZARSA, BUNU YUKARDAKİ ERMENİSTAN ORDUSU TAKİP EDECEKTİR.birilerinin mesela ABD sefirinin yanak öpmeye gitiği o0 işehirler malum. bir de,birine sözde suikast yapılacakmıştı.yerseniz. bu ABDnin BANA bir uyarısı olabilir yani.bu gunlerdeki HAİNANE LAFLAR EDENLER, 15 TEMMUZU DA 2 AY ÖNCEDEN BİLİYORLARDI.BİR SESSİZLİK VAR, DİKKAT EDİN.hırlayıp zırlıyanlar sustu.silivri ve sincan rahat ve haber bekliyor havalarında...
14 Eylül 2017 Perşembe 15:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler