YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Bayraktar'dan alkol çağrısı
Bakan Bayraktar'dan alkol çağrısı
25 Mayıs 2013 17:26
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Daha sağlıklı olmak için alkolden mümkün mertebe uzak duracağız” dedi.

Tokat’taki temaslarına Niksar ilçesinde devam eden Bakan Bayraktar, AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Parti binasında konuşma yapan Bakan Bayraktar, Niksar’da bir mahallenin risk alanı edilmesi anlamında çalışmaları olduğunu söyledi. Türkiye’nin dünyaya verdiği fotoğrafın parmak ısırtan örnek bir fotoğraf olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, Türkiye’nin Amerika’dan Yenizellanda’ya kadar dünyanın gündeminde olduğunu kaydetti. Diri yapılarını artırarak devam ettirmek zorunda olduklarını ifade eden Bakan Bayraktar, “Sağlıklı, sıhhatli olacağız. Sıhhatimize devam edeceğiz. Sigara içmeyeceğiz. Ya da daha az içeceğiz. Daha sağlıklı olmak için içkiden, alkolden mümkün mertebe uzak duracağız. Daha bilgili cesur olacağız. Bunu bizim teşkilatlarımız yapacak” diye konuştu.

Bakan Bayraktar, İstanbul Zeytinburnu'nda inşa edilen ve Sultanahmet Camii silueti içine giren gökdelenlerle ilgili mahkemece yıkım kararıyla ilgili sorulara, “İnşallah mahkeme kararı uygulanır” diyerek kısa cevap verdi.  Niksar ilçesinde NİMSAN AŞ tarafından yapılan Vefa Evleri’nde 204 konutun anahtar teslim törenine katılan Bakan Bayraktar burada yaptığı konuşmasında Türkiye’nin marka şehirler oluşturma doğrultusunda ciddi adımlar atmakta olduğunu kaydetti. Deprem riski taşıyan konut stokunun yenilenmesi için vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm noktasında Tokat’ı önemsediklerinin altını çizdi. Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlara törenle evlerinin anahtarı teslim edildi.

“Terör belasından inşallah kurtaracağız”

Niksar’dan Erbaa ilçesine geçerek parti binasını ziyaret eden Bakan Bayraktar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Hizmet Binası, Güreş Stadyumu, Hacıpazar İlkokulu, Karayaka Başaralar YBO Kapalı Spor Salonu, Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Öğrenci Yurdu, Benli İlkokulu, Alan İlkokulu, Ali Rıza Önder Anaokulu Mevlana Ortaokulu’nun toplu açılış törenine katıldı. Bakan Bayraktar törende yaptığı konuşmasında Türkiye’de iki tane ciddi eksiklik ve sıkıntının olduğunu söyledi. Türkiye’nin enerji bağımlısı bir ülke olduğunu ve ülkenin başında terör belası olduğunu belirten Bakan Bayraktar, “Terör belasından inşallah kurtaracağız. Allahın izni ile milletimizin yaklaşımıyla, milletimizin sağduyusuyla bu terör belasını aşacağız. Hem kardeşliği birliği beraberliği bütünlüğü yakalayacağız, birlik ve beraberliği kuvvetlendireceğiz. Diğer taraftan enerji için büyük atılımlar var. HES’lerden elde ettiğimiz enerji diğer yenilebilir enerji kaynaklarıyla da güneş enerjisinden ve rüzgar enerjisinden daha fazla istifade edeceğiz. Yine bir takım çalışmalar var. Amerika’da kaya gazı diyorlar. O gazın Türkiye’de çok olduğu söyleniyor. Araştırmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bakan Bayraktar, konuşmasının ardından Tokat Valisi Mustafa Taşkesen ve milletvekilleri ve belediye başkanları ile kurdeleyi keserek toplu açılışı yaptı. Bakan Bayraktar, Erbaa’dan Ankara’ya gitmek üzere karayolu ile Amasya Merzifon Havaalanına hareket etti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler