YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Atalay'dan AYİM'e tepki
Bakan Atalay'dan AYİM'e tepki
24 Aralık 2010 20:30
İçişleri Bakanı Beşir Atalay AYİM'in verdiği kararla ilgili açılama yaptı yaptı. Atalay karar için "Kararlılığımız sürecek"dedi. AK Parti'li Bekir Bozdağ ise kararı anayasa ihlali olarak değerlendirdi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin (AYİM), Tümgeneral Gürbüz Kaya, Jandarma Tümgeneral Halil Helvacıoğlu ve Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu'nun ''Bir üst rütbeye terfi ettirilmeme işleminin iptali'' istemini kabul etmesi ile ilgili, "Daha önce de belirtmiştim. Bu konuyla ilgili kararlılığımız sürecek. Yasal düzenleme de dahil konuyla ilgili gerekeni yapacağız." dedi.

Çırağan Sarayı'nda başlayan Türkiye-Afganistan vePakistanüçlü zirvesi için düzenlenen toplantıdan ayrılırken konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Atalay, şunları söyledi:

"Ben henüz kararı görmedim. Bilgi olarak ajansların geçtiği bilgiyi telefon mesajından gördüm. Size detay bir açıklama vermeyeceğim; ama neticede olay şu:

Bakanlığımızın personeli ile ilgili biz bir işlem yapmışız. O da idari yargıya gitmiş. İdari yargı da o konuda bir karar veriyor. Büyütülecek bir olay değil. Ayrıca incelemedim ama bilgi alacağım o konuda. Ayrıca bizim diğer kararımız var. Açığa alma kararımız. Biz daha önce açıklama yaptık. Bu konuda, bu süreci yürütmede kararlılığımızı ifade ettik. O kararlılığımız sürüyor ve sürecek. Gereken her neyse o konuda gerekeni yapacağız. Yasal düzenleme de dahil buna..."

AYİM'in kararına AK Parti'li Bekir Bozdağ da tepki verdi. Bozdağ karar için "Anayasa ihlali"dedi.

Cihan
 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler