YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ala'dan operasyon hakkında flaş açıklama
İçişleri Bakanı Efkan Ala Emniyet'teki 2. dalga operasyona ilişkin açıklama yaptı.
Bakan Ala'dan operasyon hakkında flaş açıklama
06 Ağustos 2014 / 16:15 Güncelleme: 06 Ağustos 2014 / 16:28

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Savcı Zekeriya Öz'ün, kendisi ve Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusu iddiasına ilişkin ''Kiminle kimi muhatap edeceğinize iyi bakın, hem suç işleyip, hem de suç duyurusunda bulunma, herhalde bu paralel yapının genetiğinde var'' dedi.

Ala şunları söyledi:

Kimse tehdit savuramaz!

''Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden kendileri bize fırsat bırakmadan ayrılmalıdırlar. Türkiye'nin Başbakanına, Bakanına, kimse hem devletin içerisinde bulunup hem de tehdit savuramaz, ona haddi bildirilir."

HSYK neden gereğini yapmıyor?

76 milyonun gözü önünde suç işlenmiş bu cezasız bırakılamaz. Test edildi ve gereği yapılıyor. Türkiye'nin Başbakanına kimse tehdit savuramaz. HSYK neden gereğini yapmıyor? Ses çıkarmayanlar yerlerinde kalacağını mı sanıyorlar?

Hukuk içerisinde gereği yapılıyor. Hukukun dışına çıkana haddi bildirilir. Türkiye'ye siyasal istikrarı sağlayacak bütün mekanizmaları işletiyoruz. Türkiye yatırımlarını artırıyor. Sorunlarını çözüyor ve yoluna devam ediyor. 

'Fuat Avni' yorumu

Bakan Ala, Twitter'da Gülen Hareketi'nin casus hesabı olarak kullanılan ve operasyon yapılmadan önce gizli bilgileri paylaşan 'Fuat Avni' adlı hesabın kapatılmasına dair detayları paylaştı. Sert ifadelerle eleştiride bulunan Ala, 'Böyle yapılar çetelerin olduğunu, suç işlendiğini ispat eden durumlardır' dedi.

Dokunulmazlık bu değil

Burada bir yanlışlık varsa Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı açıklamalarda bulunur. İçeride daha operasyon olmadan yayın yapıyorlar. Bu ispattır.

Bu suçu işleyenler tespit edilmiş, devlet de gereğini yapacak. Bu kendi mahallelerinde lüzumsuz işlerdir.  Dışarıdan milletvekilleri geliyor, içeri giriyor. Dokunulmazlık bu değil. 

Seçim için tedbirlerimizi aldık

Arkadaşlar seçim süreci ile ilgili tedbirlerimizi aldık. Herkes demokratik hakkını kullanarak seçimini yapmalı. Bazı bölgelerden tehditvari yorumlar geliyor. Bunun önüne geçilmesi lazım. Millet kimi istiyorsa onun başa geçmesi lazım. Sandık hırsızlığına fırsat vermemeliyiz. Ayrıca insanlar lüzumsuz dedikodular yayıyorlar. Teşkilata operasyon yapılacak diyorlar. Böyle bir şey yok bu yalan ve iftiradır. Bu iftiraları atanların bunları yüzüne vurun.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler