YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ala: İstihbaratta yeniden yapılandırma için çalışmalar yapılıyor
İçişleri Bakanı Ala, darbe girişiminde istihbarat açığı olduğunu ve istihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda çalışma yapıldığını söyledi.
Bakan Ala: İstihbaratta yeniden yapılandırma için çalışmalar yapılıyor
03 Ağustos 2016 / 20:50 Güncelleme: 03 Ağustos 2016 / 20:56

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Meclis girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Darbe girişiminde istihbarat açığı olduğu yönündeki iddialara değinen Ala, istihbarat teşkilatlarının yeniden yapılanması konusunda bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

"Bütün istihbarat teşkilatının ne şekilde yapılacağı bu çalışma sonrası ortaya çıkacaktır" diyen Ala şöyle devam etti:

"İstihbaratı üretebilecek, alabilecek teşkilatların olması kararlılığımız var. Bu hedefin nasıl gerçekleştirileceğine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Nihayete erdiği zaman kamuoyuna açıklayacağız. Çok uzun süreceğini zannetmiyorum. Bir sorun olduğu zaman sorunu hasır etme politikamız yok.

Bizim politikamız sorunun nereden kaynaklandığını tespit edip bir daha yaşanmasının önüne geçmektir. Başından beri bir istihbarat açığı olduğunu söyledim.

Cumhurbaşkanımızdan Başbakanımıza bunları söyledik. Bunun giderilmesi kararını verdik. Nasıl giderileceği yapılacak çalışma sonrasında ortaya çıkacaktır."

 // pars
Sayın Bakanım sizr darbe planı istihbaratıni vermeyen neden bize haber vermedin denildiğinde yine cevap veremeyen bir MİT başkanı ni görevden alınız....
04 Ağustos 2016 08:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler