YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı! Türkiye Yunanistan'a yardım edecek mi?
Bir zamanlar mali yapısından ötürü sürekli borç arayışında olan Türkiye 12 yıl içinde Yunanistan'ı kurtarabilecek seviyeye geldi.
Bakan açıkladı! Türkiye Yunanistan'a yardım edecek mi?
02 Temmuz 2015 / 07:30 Güncelleme: 02 Temmuz 2015 / 11:25

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, borç batağındaki Yunanistan'a yardıma yeşil ışık yaktı ve ''Başbakan talimat verirse çalışırız'' dedi.

Türkiye'nin bütçe açısından Cumhuriyet tarihinin en güçlü dönemlerinden birini yaşadığını söyleyen Şimşek, Yunanistan'a borç verilmesi konusunda, "Başbakanımız talimat verirse biz çalışırız, paramız ve imkânlarımız var" dedi.

Bütçemiz çok güçlü

Sabah'a açıklamalarda bulunan Şimşek, "Hiçbir komşumuzun ekonomik ya da başka türlü bir sıkıntıyla karşılaşmasını arzu etmeyiz" diye konuştu.

Şimşek, şunları anlattı: "Cumhuriyet tarihinin bütçe açısından en güçlü dönemlerinden birini yaşıyoruz. Türkiye'nin kamu maliyesi hakikaten sağlam, borç dinamikleri çok iyi." Avrupa'nın son 6 yıldır bir durgunluk içerisinde olduğuna işaret eden Şimşek, "Gerek Yunanistan, gerekse diğer komşularımızın sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturmasını arzuluyoruz" dedi.

 // mustafa
atıker kardeş, bu işler bedelsiz olmaz. borcu verirsin ada istersin, ya da adayi satın alırız....
02 Temmuz 2015 17:40
ya yürü git bak işine ..
 // atiker
yunanı senmi kurtaracaksın başka işiniz yokmu sizin sen emekline dar gelirline asgari ücretlline refahı yay onları kurtar senin ne işin var yunanla biz krizlerle boğuşurken onlar bize ne yaptı elinden gelse bir kaşık suda boğacaklar sen hala neden bahsediyorsun paran var suriyedeki savaşı kazanmanız lazım öso kazanmalıki türkiye kazansın o koridor türkiyeye can ilacı olacak ortadoğu ve afrika kapısı ardına kadar açılacak....
02 Temmuz 2015 Perşembe 10:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler