YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: Patlamada 86 kişi hayatını kaybetti
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara'daki patlamada hayatını kaybeden kişi sayısını 86 olarak açıkladı.
Bakan açıkladı: Patlamada 86 kişi hayatını kaybetti
10 Ekim 2015 / 15:30 Güncelleme: 10 Ekim 2015 / 16:27

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İçişleri Bakanı Selami Altınok ve Adalet Bakanı Kenan İpek Ankara'da meydana gelen patlama hakkında açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, patlamada toplam 86 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Müezzinoğlu "Olay yerinde kaybettiğimiz vaka sayısı 62. Ağır yaralı olarak gelip de kaybettiğimiz vaka sayısı 24. Ayaktan gelenler dışında şu anda hastanede 186 hastamız tedavi görüyor, 28'i yoğun bakımda, 18'i ameliyathanede tedavi ortamında" dedi.

Yaralıların son durumu

Sağlık Bakanlığı, Ankara'daki patlamanın ardından tüm acil ekiplerinin bölgeye sevk edildiğini, şu ana kadar toplam 56 ambulansın olay yerinde görev yaptığını, 10 ambulansın ise sürekli olay yerinde bekletilerek, olabilecek diğer yaralı veya tıbbi acillere karşı tedbirler aldığını bildirdi.

Patlama sonrası civardaki hastanelere hasta yakınları ve kan vermek isteyen vatandaşlar akın etti. Emniyet kaynakları, patlama sırasında miting toplanma alanında yaklaşık 14 bin kişinin olduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, İletişim Merkezi SABIM 184 hattı aranarak, yaralıların hangi hastanede yattığı hakkında bilgi alınabileceğini bildirdi.

Güvenlik zafiyeti yok

İçişleri Bakanı Altınok: "Patlamada güvenlik açığıyla alakalı hiçbir şey söz konusu değildir. Miting Sıhhiye Meydanı'ndadır ve miting alanının etrafı bariyerlenmiştir, miting alanına girişlerde arama yapılacaktır. Miting alanı dışındaki herhangi bir alanda, insanların farklı illerden gelip miting alanına yürüme anında meydana gelmiştir. Ona rağmen AnkaraValiliğimiz ve emniyetimiz mekan ve zemin aramalarını yapmıştır, orada da görevlilerimiz vardır. Mitingle alakalı bir güvenlik zafiyetinin olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Şehit polis haberi yalan

İçişleri Bakanı Altınok; Patlama sırasında hayatını kaybeden herhangi bir polis memuru bulunmadığını ancak 7 polis memurunun yararlı olduğunu söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler