YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: O kişi TÜBİTAK'ın imamıydı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bakanlık'ta herkesin bildiği sırlar vardı. Herkes biliyordu ki Hasan Palaz (eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı) bunların imamıydı" dedi.
Bakan açıkladı: O kişi TÜBİTAK'ın imamıydı
18 Nisan 2015 / 13:34 Güncelleme: 18 Nisan 2015 / 13:40

TÜBİTAK'ta yaşanılanlara da değinen Bakan Işık, kriptolu telefonların dinlenmesi, böcek soruşturması, bakanlık genelgesine uyulmadan 145 kişinin işe alınması gibi süren bir dizi soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Bakan Işık geçtiğimiz günlerde 'mutabakatla' görevinden ayrılan TÜBİTAK Başkanı Prof. Yücel Altunbaşak'la ilgili görüşlerini paylaştı. Işık savcılığın Altunbaşak'ı gözaltı kararında yer alan 'yapılanlar başkanın bilgisi dahilindeydi' şeklinde ifadelerini hatırlattı.

Bakan Işık, "Savcılık da başkanın da ifadesine başvurmuş oldu. Adalet bu işlerle ilgili soruşturmasını yapacak gerçeklerin ortaya çıkmasıyla ilgili çalışmasını yapacak, ona güveniyoruz. Kişinin suçu ispat edilene kadar da suçsuzdur, ona da inanıyoruz" dedi.

Onlara göre Hükümet bitmişti

Bakan Işık "Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında herkesin 'bildiği sırlar' vardı" diyerek yaşanan süreci çarpıcı bir dille anlattı.

Işık sözlerine şöyle devam etti:

"Herkes tarafından biliniyordu ki Hasan Palaz bunların imamıydı. Orada ne kadar pervasız hareket ettiği, fütursuz davrandığı, bakanın genelgesine rağmen, bir tavır içindeydiler. Bunların kafasında şu vardı:

Hükümet dayanamaz. Bu hükümet artık gidici, ben bakanın talimatını dinlemezsem ne olur. Muhtemelen de abileri 'bu hükümet gidici sen bildiğin gibi hareket et' dedi. Çünkü başka türlü izah edemezsin. Bakan genelge yayımlayacak, bürokrat genelgeyi dikkate almıyor. Tek izahı var, hükümeti kalıcı olmadığına inandırılmış olmalarıdır. O açıdan, bütün bu soruşturmalar suçun da cezanın da şahsiliği prensibini bozmayacak şekilde ortaya çıkaracaktır" dedi. (Yeni Şafak)

14:47
 // mustafa
paralel yapı, üst akılın içerideki son kozu idi.
ilk oyunda rte yi destekleyecekti ki istediği gibi kadrolaşma yapsın. davostan sonra
ikinci oyuna geldi, rte yi bitirmek. dinleme ifşaları, mit tır ını durdurmak, 17 aralık operasyonlari, iyi de oynadı.
ama atladığı şey, rte yi bu millet çok sevdi.
şu anda rte hiç bir sıcak savaşın içine girmeden, istihbarat oyunlari ile mücadele veriyor. gerek paralel gerekse dış düşmana karşı.

birgün geleceğim bakın, kanala binasına, bu yazılarımın telif ücretimi isteyeceğim....
18 Nisan 2015 14:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler