YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: İstihbarat var Gülen kaçacak!
Bakan açıkladı: İstihbarat var Gülen kaçacak!
23 Eylül 2016 11:08
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in ABD'den kaçacağı yönünde istihbarat geldiğini açıkladı.

New York'ta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'nin ABD'den kaçacağı yönünde istihbarat olduğunu dile getirdi.

"ABD'DEN TUTUKLANMASINI TALEP ETTİK"

Bozdağ gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Biz Türkiye olarak 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü nedeniyle bunu gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü'nün sevk ve idarecisi Fetullah Gülen'in geçici tutuklanmasını talep ettik. Çünkü Fetullah Gülen, 15 Temmuz 2016'da darbe teşebbüsünün talimatını veren ve bunu Pensilvanya'dan sevk ve idare eden bir teröristtir.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup askerlerle bunlara eklenen diğer bazı askerler, müştereken darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu çok net şekilde ortadadır. ABD'den 9'uncu maddenin işletilerek tutuklanması ve ayrıca darbe teşebbüsü nedeniyle de aramızdaki anlaşmanın 10'uncu maddesinin işletilerek geçici tutuklanmasını talep ettik.

"GÜLEN'İN KAÇIŞ ARAYIŞINDA OLDUĞU İSTİHBARATI GELDİ"

Benim Washington'a bir ziyaretim olacak. Henüz ABD Adalet Bakanlığından bir randevu talebimiz olmadı ama dönüşte, önümüzdeki hafta randevu talebemizi ABD yetkili makamlarına ileteceğiz."

Bozdağ, Gülen'in kaçma ihtimaline ilişkin uyarılarda bulundunuz mu sorusunu ise şu sözlerle cevapladı:

"Bizim geçici tutuklama talebimiz de var; iade üzerine. Biz orada da acil tutuklama talep etmiştik. Aynı şekilde orada da bunları çok açık şekilde ifade ettik. Fetullah Gülen'in bir kaçış arayışı içinde olduğuna dair istihbari bilgiler elimize ulaşmıştır. Bazı ülkelerde Fetullahçı Terör Örgütü mensupları uygun yerler arayışı içindeler. Buna dair bilgiler alıyoruz. Biz bunları ABD'li yetkili makamlara da ilettik. Onun için de tutuklanmasını talep ettik."

tora boraya kaçar mı kaçar..
 // hursit dilaver
kaçacak tabi hem de AFGANİSTANIN TORA BORA dağlarına. hadi ordan yakalayın bakalım. amerika bile bin ladini oralarda çok aradı. zangoç efendinin çevresindeki havarileri de orayı tavsiye ediyor. o tuskoncu yakışıklı da oralardaki dağlarda çook in var diyormuş. suit olarak da kullanılabilen mağaralarda romantiik, nostaljik,organik yaşam falan hayal ediyormuş.doğayla beraber olacakmış.kendini tabiata adayacakmış.(altına gerisini siz ilave edin işte..)salonlarda salon kuşu olmak kurtarmıyor....
23 Eylül 2016 Cuma 14:58
Talep Edin Edin . Ajan ajandir diś ülkeye teslim edilmez
 // patates
Fetö CIA ajanidir ve ABD hic bir zaman kendi ajanini Baska ulkeler gibi disariya vermez . Hukumet bu oyalama taktiginden haberdar ama sonunu gorecegiz . hayirlisi...
23 Eylül 2016 13:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler