YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan açıkladı: Irak'taki işçileri PKK ya da IŞİD kaçırmadı
Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ırak'ta kaçırılan 18 Türk'e dair yaptığı açıklamada olayın fidye için gerçekleşmiş olabileceğini söyledi
Bakan açıkladı: Irak'taki işçileri PKK ya da IŞİD kaçırmadı
03 Eylül 2015 / 16:17 Güncelleme: 03 Eylül 2015 / 17:00

​TBMM'de gazetecilerin Irak'ta kaçırılan Türk işçilere ilişkin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, işçileri kurtarmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini, Iraklı makamlarla görüşüldüğünü söyledi. 

Iraklı makamların büyük bir gayretle Türk işçilerini kurtarmaya çalıştığını dile getiren Sinirlioğlu, "En kısa zamanda çözüme kavuşmasını bekliyoruz. Sağlıklarının yerinde olduğuna dair değerlendirmemiz var. Neyin olmadığını biliyoruz, bilinen terör örgütlerinden birinin olmadığını değerlendiriyoruz, DEAŞ veya PKK değil. Adi bir vaka olduğu düşünülüyor" diye konuştu.

Bakan Sinirlioğlu, işçilerin fidye amacıyla kaçırılmış olabileceklerini belirterek, Iraklı makamların da en kısa zamanda sonuç alacaklarına dair vaatlerde bulunduklarını kaydetti. Feridun Sinirlioğlu, Kilis'te sınır hattındaki çatışmanın ardından irtibat kesilen askerin durumuna dair gelişme olmadığını, ilgili kurumların çalıştığını sözlerine ekledi.

gelecek günlerimiz inşallah hayırlı olur.
 // hursit dilaver
bir tv programında antalya serikli olan profesör 5-6 ay öncesinde gelecek günler için turkiyeyi allah korusun demişti.çok kötü şeyler olacak demişti de, galiba bir tek ben kulak kabarttım.malum bizde bu tip konuşmalar ciddiye alınmaz. ama o profun o konuşmasını bulun ve tekrar tekrar dinleyin. allah sonumuzu hayretsin diyeceğim ben de..ülke,24,tvnet ya da ahaberde yapılan bir programda konuşulmuştu. emareleri çıkıyor işte.iran,alman ingiliz ve ABD,israil..hepsi oyunda.ama biz birbirimizi......
03 Eylül 2015 Perşembe 17:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler