YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'yi uyardı: Vazgeç
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'un Pasinler ilçesinde seçmenlere hitap etti. CHP, BDP ve MHP'nin ittifak yaptığını ileri süren Akdağ, "Bahçeli, hedefinde Erdoğan ve Hoca Efendi var. Bu yanlıştan vazgeç"dedi.
Bahçeli'yi uyardı: Vazgeç
03 Haziran 2011 / 16:27 Güncelleme: 03 Haziran 2011 / 16:44

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, çok tuzlu yeyip su içmedikleri gece, ikisi de bir rüya görmüş. Rüyalarında görmüşler ki AK Parti iktidara gelememiş, bunların ikisi beraber koalisyon olmuşlar... Rüyalarında görmedilerse hayal ettiler. Şimdi bu hayal gerçekleşse bizim halimiz nice olur'' dedi.

Bakan Akdağ, partisinin, Pasinler (Hasankale) ilçesinde düzenlediği mitingde, halka hitap etti.

AK Parti'nin Hasankale ilçesinde halkın büyük desteğini gördüğünü, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde de bu ilçeden AK Parti'den başka kimseye oy vermeyeceğine inandığını ifade eden Akdağ, şunları söyledi:

''Değerli basından rica ediyorum, buradaki muhteşem kalabalığı iyi çeksinler. Hasankale'mizin nüfusu 31 bin, Erzurum'un nüfusu 780 bin. AK Parti'nin Hasankale'deki bu çoşkulu kalabalığı, Bahçeli, Erzurum'un İstasyon Meydanı'nda toplayamadı. Kardaş niye toplanacakmışız ki  1999'da tertemiz oylarımızı, Sayın Bahçeli'ye vermedik mi  Ne yaptı oylarımızı. Bu meydanda beni dinleyen ülkücü kardeşlerimize sesleniyorum, tertemiz Hasankale oylarını, tertemiz Erzurum oylarını ne yaptı  Kendisine hakaret eden DSP'ye, Sayın Ecevit'e götürüp emanet etmedi mi  Peki ne oldu ondan sonra  3.5 sene bize çektirdiler, bizi inlettiler. 3.5 sene Erzurum'dan Pasinler'e gelirken, bu yollarda inlettiler. Hastane kapılarında inlettiler.''

Miting alanındaki, ''Duble yolları AK Parti yaptı, Bay Kemal yolu boş buldu, atmaya başladı'', ''Bay Kemal İmam Hatip'imden elini çek'', ''Sigarayı bıraktım ama AK Parti'yi bırakamam'' yazılı pankartları da okuyan Bakan Akdağ, şunları kaydetti:

''Bayındırlık Bakanlığı MHP'deydi. Yolları onlar yapıyordu. Sağlıktan sorumlu Bakan da MHP'dendi. 3.5 yıl niye bu yollarımızı yapmadılar. Neden o kötü yola bizi mahkum ettiler. 3.5 sene burada bir kötü hastanemiz vardı niye oraya bir çivi çakmadılar  Niye, 'ambulanslara para ver de hastanı öyle götürelim' dediler  Niye, hastalarımızı rehin aldılar  Kimdi o zaman iktidar  İktidarda MHP, DSP ve ANAP vardı. Bize bunları reva görenler, Sayın Bahçeli, 'beni bir kere daha deneyin' diyor. Bu Hasankaleli çok akıllıdır. Sayın Bahçeli bir defa tertemiz oyları aldın, götürdün Ecevit'e teslim ettin, 22 tane bankayı hortumlattın, paramızı pula çevirttin. Bizim elimizi, memleketin elini IMF'ye açtırtın. Bir daha ben sana niye oy vereyim  Benim aklım var. Benim Hasankalelim, benim Erzurumlum, benim Dadaşımı, beni iki defa aldatamazsın.''

CHP ve MHP'nin, BDP ile işbirliği yaptığını öne süren Bakan Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Başbakanımızın Hakkari'deki mitinginde, orada bölücü terör örgütü, benim vatandaşımı tehdit etti. Zorla kepenk kapattırdılar. Peki Kılıçdaroğlu da gitti. Aynı PKK götürdü, BDP'lleri miting meydanına yığdı. Şu Türk bayraklarını bir kaldırın, bu ay yıldızlı bayraklardan Kılıçdarğlu'nun mitinginde bir tane bile yoktu. Şimdi sıkılmadan, utanmadan, Kılıçdaroğlu diyor ki, 'Başbakan bayrak üstünden siyaset yapmasın.'. Biz biliyoruz, bu bayrak için bu milletin her ferdi canını verir ama hainler ve şerefsizler istisna. Benim dedem, Hasankaleliler, Erzurumlular bu bayrak için can verdi.''

''KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATLIĞINI YAPMAK BAHÇELİ'YE DÜŞTÜ''

Başbakan Erdoğan'ın CHP mitinglerinde BDP'lilerin bulunduğunu söylerken, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de AK Parti'nin mitinginde kimlerin bulunduğunu sorduğunu dile getiren Bakan Akdağ, şöyle konuştu:

''Bu mitinglerde bayrağına yan bakacak, vatanın birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğimize ters bakacak bir tek kişi var mı  Olmaz, Hasankale'den böyle insan çıkmaz ama dikkat edin, Kılıçdaroğlu'nun avukatlığını yapmak Bahçeli'ye düştü. Şimdi şuna dikkat edin, bu bize önemli bir ipuçu veriyor. Kandil'in hedefine koyduğu kişiler, kim  Bak, Kandil hedefine imamı koymuş. PKK'lı, Hakkari'de benim imam kardeşimi şehit etti. PKK, Kandil, hedefine gencecik pırıl pırıl çocuklarımızı koymuş. Hem de o çocuklar Kürt çocukları Cizre'de o çocuğun okuduğu yurdu basıyorlar, o yurda molotofkokteyli atıyor. Ben o yavrumuzu ziyaret ettim. Pırıl pırıl vatan evladı, yüreği bu milletin değerlerine sevdalı vatan evladı, ferdi bir Kürt çocuğu ama 74 milyon insan gibi bayrağına da toprağına bağlı bir vatan evladı. Bu çocuklara molotofkokteyli atanlar, Hakkari'de imamımızı şehit edenlerin, bunların odağında kim var  Kastamonu'da bu sefer ne yaptılar  Gözümüzün bebeği Başbakanımızın konvoyuna saldırdılar. Bir polisimizi şehit ettiler. PKK'dan başkası beklenmez. PKK ile birlikte hareket edenlerden de başkası beklenmez. Hopa'da ne yaptılar  Koca koca taşları söktüler, getirdiler Başbakanın otobüsünün üstüne attılar, bir polisimizin başına isabet etti ve komada yatıyor. Bu şerefsizlerden bu beklenir ama Kılıçdaroğlu ne dedi  Bunların çirkin yüzünü görmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz, Kılıçdaroğlu, Hopa'daki olaylar için, devletin polisine kaldırım taşını atıp, onu komaya sokan için, 'rüzgar eken fırtına biçer' dedi. Gördünüz mü  işte Kılıçdaroğlu'nun gerçek yüzü bu. PKK'dan bu beklenir. Kılıçdaroğlu'ndan da bu beklenir. Onların hedefinde sizin bir evladınız, Korucuklu Hoca Efendi olması da anlaşılır. Benim anlamadığım bir şey var, fakat sayın Bahçeli sana ne oluyor. Sen de hedefine Korucuklu Hoca Efendi'yi, bu ülkenin gözbebeğini, Başbakan'ı koyuyorsun. Sayın Bahçeli, bu yanlıştan vazgeç.''

Kılıçdaroğlu ile Bahçeli'nin koalisyon hükümeti kurmak istediğini öne süren Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

''Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, çok tuzlu yeyip su içmedikleri gece, ikisi de bir rüya görmüş. Rüyalarında görmüşler ki, AK Parti iktidara gelememiş, bunların ikisi beraber koalisyon olmuşlar. Rüyalarında görmedilerse hayal ettiler. Şimdi bu hayal gerçekleşse bizim halimiz nice olur  Bunlar yine iktidara gelse birinci gün paramız yine pula döner, ikinci gün enflasyon yüzde 100'e çıkar, üçüncü gün faizler yüzde 100'e çıkar, dördüncü gün bizi bir daha IMF'ye el açtırırlar, beşinci gün bizi hastane önünde sefil ederler.''

''Kılıçdaroğlu'nu dürüst diye bize yutturmaya çalışıyorlar'' diyen Bakan Akdağ, ''Kılıçdaroğlu ne yapmış zamanında biliyor musunuz  Ne kadar akrabası varsa, SSK'ya imtihansız almış. Ne kadar terörist varsa oraya doldurmuş'' dedi.

Sağlık hizmetlerini de değerlendiren Bakan Akdağ, miting alanındaki vatandaşlarla birlikte Erzurum'un ilçelerine yapılan hastaneleri sayarak, toplam 17 yeni hastane yapıldığını bildirdi.

Sadece Pasinler, Erzurum'a değil dünyanın birçok ülkesine de sağlık hizmeti götürdüklerini vurgulayan Bakan Akdağ, ''Bu memlekete Allah'a şükürler olsun, AK Parti ile bir daha cana geldik. Bizi komaya sokmuşlardı'' şeklinde konuştu.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler