YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye sürpriz teşekkür
MHP lideri Devlet Bahçeli Balyoz sanığı paşlardan Engin Alan'a sahip çıktı! Yalçın Küçük'ten Bahçeli'ye sürpriz bir teşekkür geldi...
Bahçeli'ye sürpriz teşekkür
24 Şubat 2011 / 12:58 Güncelleme: 24 Şubat 2011 / 12:58
Ergenekon'un son dalgasında gözaltına alınarak tutuklanan Oda TV'nin sahibi gazeteci Soner Yalçın'ın Savcı Zekeriya Öz'e verdiği ifadesinde sık sık adı geçen Prof. Yalçın Küçük, tanıdığı Soner Yalçın'ı, çalışmalarını ve  ilişkilerini anlattı.  Küçük, verdiği röportajda MHP liderine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Küçük, röportajında  "Asker eşlerinin Anıtkabir'e yürüyüşüne Devlet Bahçeli'nin tepkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna  "Devlet Bey gitmesin ben gidiyorum. MHP'de şöyle bir algı var. Ne yaparsan AKP'nin ekmeğine yağ sürüyorsun. CHP'nin 70'li yıllarda geleneği vardı. 'MHP gelecek beni destekle ' derdi. Şimdi de 'AKP gelecek beni destekle' diyor. Biz bunları çok gördük. Yaşam bir direnç meselesidir. Ben bugün Engin Alan kararından ötürü teşekkür için Devlet Bey'i arayacaktım. Çok yorgun olduğum için yarın arayacağım. Bizim yapmak istediğimiz işte çok büyük bir mesafedir bu." sözleriyle cevap verdi.


Balyoz darbe planı davasında sanık olduğu bilinmesine rağmen Bahçeli tarafından MHP rozeti takılan balyoz sanığı emekli general Engin Alan, davaya bakan mahkeme tarafından  verilen karar gereği tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İddianamedeki bilgilere göre Alan,  muhafazakar kesimleri fişlemek için vermiş sonra da bu fişleme çalışmalarını imha ettirmişti.  Alan hakkındaki bu bilgi MHP tabanında büyük tepkiye yol açmıştı. Tabandan gelen tepkilere ve Alan hakkındaki vahim iddialara rağmen Bahçeli, " Engin Alan, önce Allah'a sonra MHP'ye emanettir" sözleriyle Alan'ı seçimlerde MHP'den aday göstereceğnin sinyalini vermiş oldu. (Bugün)
devleti yok sayanlar...
 // ibrahim çelikoğlu
"Engin Alan önce Allah'a sonra MHP'ye emanettir."Sanki bu devletin güvenlik güçleri yok.Sanki vatandaşlarını koruyamaz.Sanki her önüne gelene yanlış yapan devlet...Biz yıllar yılı kanunsuzları tanıdık.Devletin anayasasını tanımıyan,saymıyanlarla karşılaştık.
"Gözümüzemi?Sözlerinemi?"Ne desek?Ne yapsakda doğrular görülür,PKK ile işbirlikçi Ergenekoncular deşifre edilir?Bilmiyoruz.Bilmesi gereken millettir......
24 Şubat 2011 23:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler