YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye suç duyurusu
Bahçeli'ye suç duyurusu
04 Ağustos 2010 09:29
olan 12 Eylül'ün mağdur ettiği binlerce ülkücüden biri olan Ramazan Akgün, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Referandumda evet oyu kullancak olan 12 Eylül'ün mağdur ettiği binlerce ülkücüden biri olan Ramazan Akgün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

1980'de 16 yaşında iken hapishaneye atılan Akgün, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, anayasa değişikliğiyle ilgili bir televizyon kanalına verdiği röportaj ve bir internet sitesinde yazdığı yazılar nedeniyle Bahçeli ve MHP'li yöneticilerin hakaretlerine maruz kaldığını belirtti.

Anayasa değişikliği paketi hakkında fikirlerinin sorulduğunu ve 12 Eylül İhtilâli ve Mamak hatıralarını bir televizyon kanalında dile getirdiğini kaydetti.

Akgün, "Bu yayın için şahsıma bir ücret teklif edilmediği gibi teklif edilse dahi kabul etmem söz konusu değildir. Hayatımı serbest ticaret yaparak kazanıyorum. Bu yayınlardan sonraki günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve yöneticilerinin düzenledikleri miting, basın açıklamaları ve gazete köşe yazılarında 'eski ülkücü' tanımlaması icat edilerek (diğer başka şahıslarla birlikte) hakaretlere maruz kalmaktayım." ifadelerini kullandı.

Akgün, Bahçeli ile birlikte MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım ve MHP Genel Başkan Basın Müşaviri ve Ortadoğu Gazetesi köşe yazarı Yıldıray Çiçek hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Hiçbir parti liderinin referandum konusunda baskı uygulayamayacağını belirten Akgün, suç duyurusu gerekçesini şu şekilde açıkladı:

"Parti yönetimi, aldığı kararı seçmeni ve fikirdaşları üzerinde dayatamaz. Fikirlerini ve tavsiyelerini açıklamaktan öte sözler demokrasimiz ile bağdaşmaz. 12 Eylül 1980'de 16 yaşında bir lise öğrencisi iken tutuklanan, şimdi 47 yaşında olan şahsım Başbakan'ın yönlendirmesi, aldatması ya da MHP Genel Başkanı'nın baskısı ile karar verecek değilim. Bir partiye yandaş olmayı da, başka bir partiye düşman olmayı da kabul etmiyor; kitlelere ulaşan bu sözlerinden dolayı genç ve fanatik partizanların şahsıma nasıl davranacaklarını hesap etmek konumunda olan Devlet Bahçeli'nin, söz ve üslubu hakkında; şahsıma yöneltilen hakaret ve hedef gösterilmem sebebiyle makamlarınıza başvurmak gereğini duydum." (İnternethaber)

devletin idaresi ve işlleyişi...
 // ibrahim çelikoğlu
Devlet idaresi siyasilerin elinde olabilir.Devletin işleyişli yargının elindedir.Her anlaşmazlıkta yargıya gidilir,yargı verdiği kararlarla devletin işleme düzenini yönetir,yoksa suçlu durumunda bırakılır.
Biz yargı düzenini çök iyi bilenlerdeniz.MHP'nin maganda avukatları,birçoğu hakim emeklisi,hakim yazıcılarının önünde saldırıp göğüslerimize saldırdıda (namus tahriği) erkekliğimizden utandık.(şahit yazıcı)....
04 Ağustos 2010 10:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler