YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'ye 'bozkurt' cevabı
Bahçeli'ye 'bozkurt' cevabı
22 Nisan 2011 21:03
Erdoğan seçim mitinglerinin startını Bayburt'tan verdi.Konuşmasında Bahçeli'nin "Kasımpaşa'ya kadar kovalarız" sözüne de cevap veren Erdoğan"Bozkurtların hayırlı olsun. Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum"dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bin bozkurtla Kasımpaşa'ya kadar kovalarmış... Allah Allah... Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun  Bozkurtların sana hayırlı olsun. Ben bozkurtla dolaşmıyorum. Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum'' dedi.

Erdoğan, AK Parti Bayburt mitinginde vatandaşlara hitap etti. Yaptığı konuşmada, tüm vatandaşların zengin, güçlü, itibarı, istikbali olan bir Türkiye'de, huzur, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma içinde, bir ve beraber olacaklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin eserleriyle konuştuğunu söyledi.

CHP ve MHP'nin konuşacak bir şeyleri olmadığını belirten Erdoğan, AK Parti'nin 8,5 yıl önce görevi DSP-MHP-ANAP hükümetinden devraldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

''MHP şimdi '2023 benim' diyor. Yahu millet sana 5 yıl görev verdi. 5 yıllığına gel hükümeti idare et dedi. Bunlar ne yaptı  3,5 yılda bırakıp kaçtılar. Niye  Çünkü onu idare edebilecek kapasiteye sahip değildi. Şimdi de 2023'ü konuşuyor. Sayın Bahçeli sen 3,5 yıllıksın...

Şimdi duydum ki bugün bir meydan okuma yapmışsın. Meydan okumasında da diyor ki... Taksim'e beş bin veya on bin gençle gelecekmişsin. Eee  Bin bozkurtla Kasımpaşa'ya kadar kovalarmış... Allah Allah... Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun  Bozkurtların sana hayırlı olsun. Ben bozkurtla dolaşmıyorum. Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum. Ben demokratik mücadeleyi demokrasi alanında veriyorum. Kalkıp da illegal örgütlerin gençlerimizi aldatarak yürütmesi karşısında 'gerekirse biz de Taksim'de, Galatasaray'da beş bin, on bin genç yürütürüz' diyorsak, bunun sebebi sadece bu illegal örgütlere karşıdır. Bunun sebebi bir kavga için değil, Gösteri ve Yürüyüşler Kanunu'na uygun olarak... Bizim gençliğimizin bugüne kadar illegal hiçbir eylemi olmamıştır ama senin geçmişinde bunlar var. Bunu biliyoruz. Sizin ağzınızdan çıkanlara ben daha fazla cevap vermeyeceğim. Çünkü bu noktada sizi daha fazla muhatap almıyorum Sayın Bahçeli. Bizim işimiz var. Böyle kovalamaca oynayacak bozkurtların varsa sen o bozkurtlarla o alanlarda yine koşturmaya, kovalamacaya devam et. Biz de okullar inşa etmeye devam edeceğiz, fabrikalar inşa etmeye devam edeceğiz.''

''BUNLAR BİZİ DÜNYAYA REZİL ETTİLER''

MHP'nin iktidar ortağı olduğu DSP-MHP-ANAP hükümetinin IMF'den 30 milyar dolar borç aldığını ve AK Parti hükümetine 23,5 milyar dolar borç devrettiğini belirten Erdoğan, bu borcu kendilerinin ödediğini ve şu anda 5,2 milyar dolar IMF'ye borç kaldığını bildirdi. MHP'nin milliyetçi olmadığını kaydeden Erdoğan, milliyetçi olmanın milleti sevmek ve millete hizmet demek olduğunu dile getirdi. O dönemde bürokrat olan bazı kişilerin şu anda CHP'de milletvekili olduğuna değinen Başbakan Erdoğan, ''Bunlar bizi dünyaya rezil ettiler'' dedi.

21 bankanın ''hortumlandığını'' söyleyen Erdoğan, dünyadaki küresel finans krizine rağmen şu anda bir tek bankanın bile batmadığını ifade etti.

"SEÇİM GELDİ MEYDANLARA ÇIKTILAR"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bir kaset operasyonuyla işbaşına gelip sonra dönüp çetelere bedel ödeyenler var'' dedi.

Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin sıradan bir devlet olmadığını ifade etti. Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihi, kültürü, medeniyeti ile büyük bir devlet olduğunu vurguladı.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Biz kompleks içinde olmayız, olamayız. Nerede zulüm varsa, nerede baskı varsa, nerede yardıma muhtaç kardeşlerimiz varsa, biz bütün gücümüzle, bütün imkanlarımızla oradayız. Herkesin sustuğu, herkesin görmezden geldiği, herkesin sırtını döndüğü meselelerde biz Türkiye'nin gür sesini dünyaya duyurduk.

Bayburt'un meselesi ne kadar bizim meselemizse, Kabil'in, Darfur'un, Bağdat'ın, Bingazi'nin, Saraybosna'nın, Gazze'nin ve Kudüs'ün meselesi de bizim meselemizdir. Eğer biz Gazze'ye sırtımızı dönersek, bilin ki Bayburt'a mahcup oluruz. Eğer biz Bingazi'ye sırtımızı dönersek, bilin ki Şehit Osman'a, Abdülvahap Gazi'ye sırtımızı dönmüş oluruz. Allah'ın izniyle Bayburt'a, Şehit Osman'a, Abdulvahap Gazi'ye, Dede Paşa'ya mahcup olmayacak; sizlerin de, onların da karşısında boynumuzu yere eğmeyeceğiz.

Seçim dönemine kadar CHP, MHP ortalıkta yoktu. Anadolu'da, Trakya'da, halkın, milletin arasında yoktu. Şimdi, seçimle birlikte meydanlara çıktılar. Yarın çıkar da her birinize cennetten bir dönüm ekilebilir arazi vaat ederlerse, sakın şaşırmayın. Ben biliyorum ki Bayburt buna inanmaz. Ama eğer bunu da yaparlarsa, şimdiden söylüyorum, hiç şaşırmayın. Biliyorsunuz eskiden yaptılar. 'O ne veriyorsa, ben 5 fazlasını veriyorum' diyerek milleti kandırdılar, milletin enerjisini, ülkenin kaynaklarını tükettiler. İşte bunlar da onların izinden gidiyor...''

''BUNLARIN İLKESİ YOK''

CHP ve MHP'nin bugüne kadar Türkiye'de doğru dürüst bir yatırımı olmadığını kaydeden Erdoğan, AK Parti döneminde ise Türkiye'nin çehresinin değiştiğini söyledi.

AK Parti'nin gücünü milletten aldığını belirten Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bunlar gücünü çetelerden alıyor, mafyatik örgütlerden alıyor. Bunlar gösterecek milletvekili adayı bulamadılar, Silivri'ye gittiler. Silivri'den milletvekili adayı gösteriyorlar. Yahu onların yerini dolduracak adam mı yoktu partinizde  Ne işiniz vardı Silivri'de  Çeşitli olaylara karışmış, şu anda yargılanmakta olanları oralardan kurtarabilmek için böyle bir operasyonun içine girmek... Bunun siyasi ahlak içerisinde yeri var mı  Döndürülen dolaplar ortada. Fakat bir kaset operasyonuyla işbaşına gelip sonra dönüp çetelere bedel ödeyenler var. Dışarıda hiç adam kalmadı, şimdi de bu tür bir operasyon.

Yıllarca dokunulmazlık çığırtkanlığı yaptılar. Bunların ilkesi yok. Şimdi bu dokunulmazlık zırhından Silivri'dekileri de nasıl istifade ettiririz, bunun adımını atıyorlar. O da yetmedi. Dedi ki 'nerede bu Ergenekon örgütü  Gidip üye olmak istiyorum'. Şimdi çıktı, CHP'nin çatısı altında Ergenekon'un irtibat ofisini kurdular. Vatana, millete hayırlı olsun diyemem. Ancak çetelere, mafyaya, karanlık suç örgütlerine herhalde bu umut ışığı olacak. Böyle bir durum var. Bunlar bedeli gider çetelere öderler, bunlar hesabı gider çetelere verirler, bunlar güçlerini çetelerden alır, faturayı dönüp çetelere öderler.''
 

"BAYBURT'TAN BİSMİLLAH DİYORUZ"

Erdoğan, ''Bayburt'un ikinci milletvekili de, açık açık söylüyorum, tüm kalbimle söylüyorum; Recep Tayyip Erdoğan'dır... Her meselenizin takipçisi benim, her işinizin sahibi benim. Sizin derdiniz, benim derdimdir'' dedi.

Erdoğan, 12 Haziran'da yapılacak genel seçim kampanyasının seçim startını Bayburt'tan verdi.  AK Parti'nin ilk mitinginde Bayburtlulara seslenen Erdoğan, ''Bugün, bu mübarek Cuma gününde, kutlu yolculuğumuzun üçüncü safhasına, 12 Haziran'la başlayacak ustalık dönemine Bayburt'tan Bismillah diyoruz'' dedi.

12 Haziran seçimlerinin ilk mitingini, ilk buluşmasını ve ilk kucaklaşmasını Bayburt'tan başlattıklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, Bayburt'tan tüm Türkiye'ye ve tüm dünyaya, ''Türkiye hazır; hedef 2023... Bayburt hazır; hedef 2023... İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün. İstikrar sürsün, Bayburt büyüsün'' diye haykırdıklarını söyledi.

Büyük yürüyüşe Bayburt'tan başlamanın, Bayburt'tan ''Bismillah'' demelerinin bir sebebi olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''Bayburt, Duduzar dağında yatan Abdulvahap Gazi'nin şehri. Bayburt, Dede Korkut'ların, İrşadi Baba'ların, Bayburt'lu Zihni'lerin, Hicranilerin, Dede Paşa'ların şehri. Bayburt, işte şurada, yanı başımızda yatan Şehit Osman'ın şehri. Bayburt, KOP Dağı kadar yiğit, Aslan Dağı kadar güzel, Çoruh nehri kadar coşkun bir şehir. Ama biz gelene kadar ne yaptılar biliyor musunuz  Bayburt'tan sürekli götürdüler... Bayburt'tan yatırımları götürdüler, Bayburt'tan gençleri götürdüler, Bayburt'un umudunu, geleceğini, enerjisini götürdüler... En son da geldiler, Bayburt'tan, Bayburt'un ikinci milletvekilini götürdüler. Bütün itirazlarımıza, bütün uyarılarımıza rağmen, Bayburt'u Türkiye'nin tek milletvekili bulunan tek şehri haline getirdiler.

İşte bunun için Bayburt'tayız. İşte bunun için Bayburt'tan Bismillah diyoruz. Kim götürdü Anayasa Mahkemesi'ne biliyorsunuz değil mi  Milletin yanında olduğunu söyleyen CHP. Hiç üzülmeyin, endişelenmeyin, mahzun olmayın. Bayburt'un bir değil, iki milletvekili var. Onlardan biri, inşallah, sizin desteğinizle, sizin teveccühünüzle Bünyamin Özbek kardeşim. Diğeri de, Bayburt'un ikinci milletvekili de, açık açık söylüyorum, tüm kalbimle söylüyorum; Recep Tayyip Erdoğan'dır... Her meselenizin takipçisi benim, her işinizin sahibi benim. Sizin derdiniz, bu kardeşinizin derdi. Sizin hüznünüz benim hüznüm, sizin sevinciniz benim sevincimdir. Bundan hiç şüpheniz, hiç endişeniz olmasın. Bayburt mahzun olmasın, Bayburt mağdur olmayacak, ustalık döneminin ürünleriyle zenginleşecek. Bayburt hiçbir hizmetten, hiçbir eserden mahrum olmayacak.''

''BAYBURT BAYBURT OLALI BÖYLE HİZMET GÖRMEDİ''

8,5 yıldır Bayburt'a yaptıklarının, yapacaklarının da teminatı olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, 8,5 yıldır AK Parti iktidarında Bayburt'a kazandırılan hizmetlerin, yapılacakların da garantisi olduğunu dile getirdi.

Bayburtluların, önceki iktidarlar döneminde her zaman, ''ört ki ölem'' dediklerini kaydeden Erdoğan, AK Parti iktidarı öncesinde ''Bayburt Bayburt olalı gardaşım böyle zulüm görmedi'' denildiğini ifade etti. Şu an, AK Parti iktidarlarındaysa, ''Bayburt Bayburt olalı böyle hizmet görmedi'' denildiğini belirten Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Allah'ın izniyle, sizin hayır dualarınızla hizmet yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Bizim tek bir gayemiz var: O da sizin sevginize mazhar olabilmek. Şu Şingah, 'Allah sizden razı olsun' desin, bu bize yeter. Şu Kaleardı, Tuzcuzade, Şeyh Hayran, Zahip, Veysel, Suçıkan, Allah sizden razı olsun, 'çok heyir göresen' desin, bu bize yeter. Bayburtlu gardaşım, ehramı içinde Bayburtlu annem, bize, 'anan gurban, sen gurban' desin, bu bize ziyadesiyle yeter...

8,5 yıldır bu gayeyle, bu hedefle, böyle bir aşkla ve sevdayla çalışıyoruz. Benim Bayburt'a gelişim yeni değil. Ta 70'li yıllardan beri gelip gittiğim yer Bayburt. Bayburt gelişiyor, değişiyor. Bugün 36 eserin ortak açılışını yaptık. Daha öncekiler yaptılar mı 

8,5 yıldır, 780 bin kilometrekareye, 74 milyon insanımıza, tüm Türkiye'ye hizmet götürüyor, yatırım götürüyor, eser kazandırıyoruz. 3 Kasım'da sizin oylarınızla çıraklık dönemine başladık. 22 Temmuz'da kalfalık dönemini başlattık. İşte şimdi, 12 Haziran'da, Allah'ın izniyle, sizin oylarınızla ustalık dönemini başlatıyoruz. Başladıklarımızı tamamlamak, yeni eserler inşa etmek, Türkiye'yi 2023'e ulaştırmak için 12 Haziran'da 'vira Bismillah' diyoruz.''

''ÜLKEYİ SİZ 25 KURUŞA, 5 CENTE MUHTAÇ ETTİNİZ EY CHP''

Çok büyük hedeflerinin bulunduğunu belirten Başbakan Erdoğan, 2023'te, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselteceklerini dile getirdi. Erdoğan, milli geliri 2 trilyon dolara, kişi başına milli geliri 25 bin dolara yükseltmiş olacaklarını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, ''Size gelip 'senin cebinde 25 bin dolar var mı' diyecekler. Yahu biz ekonomik büyümeyi konuşuyoruz. Herkesin cebine böyle bir rakamı dünyanın neresinde, kim koyuyor  Bu ülkede iktidar olduğunuz dönemlerde bu ülkeyi siz 25 kuruşa, 5 cente muhtaç ettiniz ey CHP. Yağ kuyruklarında, gazyağı kuyruklarında az mı durduk  O zaman iktidarda CHP vardı. Bakanlar Kurulunda paltoyla toplantı yaparlardı. Çünkü kaloriferler yanmıyordu'' dedi.

AK Parti iktidarında ise doğalgazın Türkiye geneline yayıldığını kaydeden Erdoğan, ''Yahu Helga kalkacak doğalgazla ısınacak da George doğalgazla ısınacak da benim Ayşem, Fatmam niçin ısınmasın  Niçin hala apartmanın bodrumuna inip oradan kömür taşısın '' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler