YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'nin Uludere yorumu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uludere olayına ilişkin tartışmaları değerlendirdi.
Bahçeli'nin Uludere yorumu
26 Mayıs 2012 / 15:24 Güncelleme: 26 Mayıs 2012 / 15:10

Parti Genel Merkezi'nde Ziya Gökalp Kültür ve Sanat Sergi Salonu'nun açılışını yapan Bahçeli, ''Türk Dünyası Çalgıları Müzesi'' sergisini gezdi. Bahçeli, daha sonra ''Siyaset ve Liderlik Okulu Sertifika Töreni'ne katıldı.

Törenin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Bahçeli, Kayseri Pınarbaşı'ndaki olayla ilgili, ''Bu çok yönlü araştırılması gereken bir konu olarak ele alınmalıdır'' dedi.

Uludere'yle ilgili yapılan açıklamalarla ilgili soru üzerine ise Bahçeli, şunları söyledi:

''Milliyetçi Hareket Partisi olarak siyasi iktidarın yöneticileri arasındaki farklı düşüncelerin tartışmasını yapmamız doğru olmaz. Bu tartışmaya onlar bir son vermelidir. Kim haklıdır, kim doğrudur parti yönetimi bunu netleştirmelidir. Ancak Sayın İçişleri Bakanı, demokratik açılım zırvasıyla meşgul olan bir önceki İçişleri Bakanı'ndan oldukça daha başarılıdır. Bu başarıyı gölgeleyebilecek bir tartışma zeminine ülkeyi sokmamak lazımdır. Kamuoyu nezdinde İçişleri Bakanını eleştirecekleri yerde 10 yıla yaklaşan terörle mücadelenin hangi aşamasını kiminle yaptıklarını, kimin daha etkili bir uygulama ortaya koyduğunu parti yönetimi belirlemelidir.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler