YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den 'püskevit' açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasında bisküviye neden püskevit dediğini açıkladı.
Bahçeli'den 'püskevit' açıklaması
12 Mayıs 2011 / 07:12 Güncelleme: 12 Mayıs 2011 / 08:22

Bisküviye "püskevit" dediği görüntüleri internette tıklanma rekorları kıran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biz püskevit demesini de biliriz, bisküvi demesini de biliriz" dedi.

Seçim çalışmalarını Tekirdağ'da sürdüren Devlet Bahçeli'nin Çekmeköy'deki mitingin ardından Veliköy Belediyesi'ni ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, "püskevit" açıklamasına değindi.

Bahçeli, görüntülerin internette büyük ilgi gördüğünün hatırlatılması üzerine, "Onu yakinen takip ediyorum ve çok da memnun oluyorum. Yoksul olan insanlarımızın çocukları bu kadar köşe yazarlığı yapacak kadar kavramları diksiyona uygun bir şekilde söyleyemiyor. Ben yoksul çocuklarımızın anlayacağı dilden konuşuyorum. Biz püskevit demesini de biliriz, bisküvi demesini de biliriz" şeklinde konuştu.

İHA

Evet aynen öyle Batuhan bey
 // MY
Yorumunuz çok hoşuma gitti
Elinize sağlık Batuhan bey
Yorumunuza ayyynen katılıyorum....
12 Mayıs 2011 15:36
BUNLAR ÇARKETMEYİ İYİ BİLİRLER !
 // BATUHAN
20. asırdaki köylü çocukları Türkçeyi bahçeliden çok daha düzgün, sakince, bağırmadan, hiddetlenmeden ve üfürmeden konuşuyorlar. Utanmadan köylü çocuklarını fakirlikle ve dilbilmezlikle suçlamış. Gerçi bunları için normal ağızlarından çıkanı kulakları sonra duyuyor bakıyorlarki çam devrilmiş hemen kılıf bulup basın açıklaması yapıyorlar. Hiç kimse yemedi bunların bedelini baraja takılınca anlayacak bisküvi mi ? püskevet mi ?...
12 Mayıs 2011 13:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler