YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Nevruz'a zehir zemberek sözler
MHP Genel Başkanı Bahçeli, bölücü örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın, Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında okunan mesajına yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.
Bahçeli'den Nevruz'a zehir zemberek sözler
21 Mart 2013 / 19:10 Güncelleme: 21 Mart 2013 / 19:14

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bölücü örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın, Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında okunan mesajına yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi. Türkiye’nin içine çekildiği bunalım, buhran ve bühtanla dolu çözülme sürecinin bugün tam bir şova ve meydan okumaya dönüştüğünü ifade eden Bahçeli, Nevruz Bayramı’nı necaset emellerine alet etmeye çalışan bedbahtların, kontrolden çıktıklarını ve Türk milletine açıkça gözdağı verdiklerini belirtti. Bahçeli, "Dahası, AK Parti hükümetinin bölücü teröre bahşettiği mükafat ve ödünler Türkiye’yi parçalanmanın ve bölünmenin sınırına kadar getirmiştir.

Tüm gelişmeler süreç isimli ihanet, çözülme ve çöküş planının hükümet ve PKK’yla birlikte, karşılıklı paslaşma ve uyum içinde yürütüldüğüne işaret etmektedir. Bugün Diyarbakır, Başbakan ve hükümetinin bölücülere sağladığı geniş imkanlara tartışmasız şekilde sahne olmuş ve neticede millet varlığı kuru tehditlere muhatap kalmıştır. Türk bayrağının hiçbir yerde asılmadığı bu ortam içinde, İmralı canisinin posterleri taşınmış, Kürdistan çağrıları her tarafı sarmış ve hainlikler kara bulut gibi mübarek vatanımızda dolaşmıştır" ifadelerini kullandı.

İmralı’da yatan teröristbaşının, Başbakanla aynı ağız ve üslupla bütünleştiği, benzer hedeflere yöneldiği ve müşterek ihanet komisyonunun düşüncelerini dillendirdiğinin yeniden, bir kez daha ayan beyan ortaya çıktığını kaydeden Bahçeli, bu gerçekler ışığında, Türk milletinin bugünü hayatı boyunca unutmayacağını, meydanlardan dillendirilen bölünme şifrelerini ve bölücü simaları kesinlikle affetmeyeceğini belirtti. Bahçeli şunları kaydetti:

"Şurası açıktır ki, İmralı canisinin çürümüş sözlerine derin anlamlar yükleyen gafiller, televizyonlarda boy boy yorumlar yapan işbirlikçiler, Türkiye’yi masada teslim etmek için her kirli ve karanlık oyundan medet umar hale gelmiş ve buna da payanda olmuşlardır. PKK terör örgütünün silahla başaramadığı, saldırı ve şiddetle yapamadığı ne varsa hükümet tarafından peşkeş çekilmiş, teröristlere gözü kapalı bir biçimde vaat edilmiştir. Terör örgütünün döktüğü kanlardan, neden olduğu yıkım ve tahribatlardan en ufak bir pişmanlık emaresi duymayan canibaşının, terörist saldırıları zımnen överek kanlı sicillerinin doğru olduğuna göndermede bulunması edepsizliğin, ahlaksızlığın ve seviyesizliğin içine battığını tekraren tescillemiştir. Görülmektedir ki, bölücü eşkıyanın kanlı fermanı, İmralı canisinin ölüm mürekkebiyle yazdığı zırvaları, AK Parti hükümetinin tüm politika ve kararlarına nüfuz etmiş ve güdümüne almıştır. İşin ayrı bir hüsran verici boyutu da, Başbakan’ın teröristbaşını meşrulaştırması ve sözde liderliğini kuru bir kalabalığa onaylatması olmuştur. Başbakan Erdoğan PKK’ya refakat etmiş, İmralı canisinin manen elinden tutmuş ve düşüncelerini doğruca bölücülerin huzuruna çıkararak alkışlatmış ve onaylatmıştır. Bugünkü tablo içinde; güvenlik güçlerimizin şehit ve gazi verme pahasına gerçekleştirdiği terörle mücadele siyasi zeminde alt üst edilmiş ve çiğnenmiştir. Başbakan ve hükümeti, Türk milletine düşmanlık yaparak stratejik amaçlarına ulaşmaya çalışan PKK nifakını legalleştirmiş ve siyasallaşmasına zemin açmıştır.

Hepsinden de vahimi, Türkiye ve Türk milletinin kaderi müebbet hapis cezası alan bir katilin insaf ve inisiyatifine terk edilmiştir. Kabul edilmelidir ki, çözüm süreci denilen namert ve nankör adımlar sayesinde psikolojik üstünlük PKK ve canibaşına geçmiştir. Bölücü terör ve elabaşısı Başbakan ve hükümetinin kafasına çözüm çuvalını geçirmiş ve deyim yerindeyse rehin almıştır. Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkı, gözü yaşlı ve iç çeken ailelerinin ah ve bedduaları hem haramzade AKP’nin, hem de müzakere ortağı cinayet örgütü PKK’nın üzerine olacağı gün gibi ortaya çıkmıştır. Artık hükümet milli iradenin değil, İmralı canisi ve Kandil’deki militanların temsilciliğine ve sözcülüğüne hayasızca talip olmuştur. Bebekleri tabuta koyan, vatan evlatlarını bir bir katleden ve Türk milletinin yıllarca canına, varlığına ve her türlü hayat hakkına alçakça suikastlar düzenleyen bir caniye umut bağlanması, mesajlarından iyi niyetli sonuçlar çıkarılması saflık, ahmaklık, densizlik ve ileri düzeyde şeref noksanlığı olarak değerlendirilmelidir. AKP hükümeti, terörist Öcalan’ı meşru bir aktörmüş gibi kabul etmesinin cevabını, PKK’nın karşısında diz çöken ve tamamıyla iradesini devreden tutumunun karşılığını mutlaka görecektir. Türk milleti AKP, BDP, PKK ve İmralı canisine dur diyecek ve milli vicdan hepsini yerlerde sürüyecek ve hak ettikleri karanlık çukura gömecektir. Aziz milletimiz 23 Mart 2013 günü Bursa’da düzenleyeceğimiz Kuruluş Mitingi’nde kaderine ve varlığına destek verecek, meydanın boş olmadığını dosta da düşmana da açıkça gösterecektir. Türk milletinin yalnız ve sahipsiz olmadığını herkes bir kez daha anlayacak, bölücülükten, ayrımcılıktan şuurları kapananlar sinecek delik arayacaktır. Allah büyüktür ve bilinmelidir ki, Türk milletinin birliği ve varlığı ilelebet baki kalacaktır."

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler