YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Erdoğan'a: Şerefini kurtar!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP yönetimi altındaki Türkiye’de Türk olmak suçtur. Türk milleti suçtur, Türk bayrağı tahriktir, Türk milliyetçiliği ayaklar altındadır" dedi.
Bahçeli'den Erdoğan'a: Şerefini kurtar!
23 Mart 2013 / 19:23 Güncelleme: 23 Mart 2013 / 19:23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Türk kalacağını belirterek, “Milliyetçi hareket terörle mücadeleyi engellemiyormuş, anaların ağlamasına çanak tutuyormuş. Bu beyanlar, bu asılsız düzmece ve uydurma ifadeler ancak ruhunu iblisle mübadele edenlere has bir tavırdır. MHP, Türk milletine engel çıkaran ve zarar veren ne varsa elinin tersiyle itmektedir. Biz terörün de, bölücülüğün de bölünmenin panzehriyiz. Ötüken ruhu hainlere geçit vermeyecektir.  Biz İmralı'ya ancak ve ancak cani başının yalnızca hak ettiği cezayı vermek, yağlı urganı boğazına geçirmek için gideriz" dedi. 

Türkiye'nin 9 bölgesinde 'milli değerleri koru ve yaşat' adı altında düzenlenecek açık hava toplantılarının ilki olan 'kuruluş' mitingi Bursa’da yapılı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, mitingde Bursalılara hitap ederek,  "Bugün Bursa, Türk milletinin yeni bir destanına ve dirilişine, yeniden şahlanışına şahit olmaktadır.  Kuruluşumuzun hatıraları bizimle birliktedir. Ertuğrul Gazi’nin ülküleri yanımızdadır. 400 çadırlık Türkmen varlığının hedefleri kılavuzumuzdur. Çok şükür ecdadımızın emanetleri doğru yerde ve doğru eldedir. Tarihten süzülüp gelen muhteşem hatıralar, faziletli yüreklerce sahiplenmektedir. Bursa Türk milletinin yanında, Türklük’ün tarafında ve vahdetin yolundadır" dedi.

“Milli değerler hedaf alınmıştır”

"Muhterem dava arkadaşlarım, içimiz kan ağlaya ağlaya görüyorsunuz ki Türkiye temellerinden sarsılmaktadır. Meydanlarda bağımsızlığını kazanmış ve varlığını kazanmış Türk milleti masada paylaşılmak istenmektedir" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Şehit kanları ile sınırları çizilen vatan, demokratikleşme ve özgürleşme yalanlarıyla parçalanmak üzeredir. 1071'den beridir içinde yaşadığımız son yurdumuz hainlerin emellerine, ellerine bırakılmanın bir önceki durağındadır. Dün kovduklarımız, bugün tekrar başımıza üşüşmektedir. Dün def ettiklerimiz bugün yeniden doğrulmuşlardır. İşbirlikleri eliyle kapımıza dayanmıştır. Dün mağlup ettiklerimiz, bu defa hırsla üzerimize çullanmışlardır. Türk milletinin tarihi mevcudiyetinde nefret duyan sömürgeci güçler, aslında hiçbir dönemdir kapatmadıkları kanlı hesapları yeniden açmıştır. Emperyalist oyunlar, karanlık ilişkiler ve bölünme kampanyaları hız kazandı, bir kez daha sahneye çıkmıştır. 942 yıl önceki Malazgirt destanını hesapları sorulmak istenmektedir. 917 yıl önceki başlayan ve Anadolu'nun her karışına, gömülen haçlı zihniyeti, geçmişin yarım kalan hesabını kapatmayı ummaktadır. 714 yıl önce Söğüt'ü yurt tutarak, 3 kıtaya mühür vuran millet kudretini bitirmek ve silmek için yoğun çabalar sergilenmektedir. 687 yıl önce fethedilen Bursa'nın intikamını almak için sıraya girenler faaldir ve faaliyet içindedir. 98 yıl önce Çanakkale'de tepelenenler, yeni baştan şanslarını denemek için harekete geçmişlerdir. Türk milleti kuşatılmış ve milli değerler alçakça hedef yapılmıştır" şeklinde konuştu.

"Ayrılıkçı hevesler hız kazandı"

Etnik bölünmeyi amaçlayan terörün meşrulaştığını, muhatap kabul edildiğini öne süren Bahçeli, "İmralı canisi çözüm ortağı ve barış elçisi olarak gösterilmiştir. Siyasi ayrılıkçılık hevesleri hız kazanmıştır. Etnik bölünmeye zemin hazırlayan iç ve dış tahrikler anormal ölçülerde artmış, iç huzur ve kardeşlik ruhu yara almış ve zayıflamıştır. Terör inisiyatif elde etmiş. Süreç, çözüm, barış ve pazarlıklar tuzakları ile alanını genişletmiştir. Cumhuriyetin ilke ve esasları tartışmaya açılmış, bölünmeye anayasal kılıf bulma süreci ivme almıştır. Türkiye'nin milli devlet niteliği, üniter yapısı hedef alınmıştır. Bin yıllık kardeşlik tesadüflerin eline bırakılmıştır. Türk milleti kültürel, sosyal ve ahlaki güvenlik duvarları teslimiyet anlayışıyla kırılma noktasına kadar bükülmüştür. Etnik temelde bölünme, inanç temelinde cepheleşme, mezhep temelinde ayrışma, devletin ana ilkeleri temelinde kavga vahim bir aşamaya geldi. Cumhuriyetin temelleri, demokratik rejim, milli ve manevi değerleri istismar haline dönüşmüştür. Türklük anayasadan ayıklanmak, Türk milletini bölücü seferlerle kıskaca alınmak istenmektedir. Türkiye, iyi durumda değildir. Türkiye iyi yönetilmemektedir" ifadelerini kullandı.

"Hiç kimse yanlış hesap yapmasın"

Bedeli kan ile ödenerek kazanılmış bağımsızlığın, bin yıl boyunca sevgi ile yoğrulan kardeşliğin, asırlardır kan ve terle oluşturulan mili varlıkların hüsrana uğradığını ileri süren Bahçeli, "AKP yönetimi altındaki Türkiye'de 'Türk olmak suçtur' ifadesi kullanılmıştır. Türk milletinin bölünmesi için icap eden 36 parçadan bahsedilmiş, buna karşılık PKK baş tacı, İmralı canisi ezberleri bozan umutları yetiştiren iyilik meleği olmuştur. Barzani, gurur abidesidir. Bölücülük, hak arama yolu, terör kurtuluş reçetesi haline gelmiştir. Hiç kimse hayale kapılmasın. Hiç kimse rüyaya dalmasın. Hiç kimse yanlış hesap yapmasın. Ötüken ruhu hainlere geçit vermeyecektir, kuruluşumuzun direkleri bölücülerin kafasına kafasına inecektir" dedi.

"Türk milleti çözüm sözleriyle çöküşe gitmektedir"

Türk milletinin asırlara aşan kuvveti, zalimleri ezen cesareti ve hakkı tutup kaldıran inancı olduğunu anlatan Bahçeli, "O bugün Bursa'dadır. İşte millet, işte vicdanlar, bugün tümüyle teslimiyete meydan okumaktadır. Buradan yükselen ses, Osmangazi'nin pırıl pırıl parlayan mesajıdır. Milli irade Orhan Gazi'nin irfan ateşi, Rumeli'yi kavrayan kahraman mücadelesinin eseridir. Ellerde bayrak, dillerde zafer türküleri, gönüllerde vatan aşkı Bursa'dan fışkırmaktadır ve arşa varmaktadır. Bursa Türk milletinin kuruluşunun merkezidir. Yeniden doğuşun müjdesidir. Erdoğan, İmralı canisiyle Türkiye'yi konuşmaktadır. PKK ile müzakere etmektedir. Türk milleti çözüm sözleriyle çöküşe götürülmektedir. PKK aradığı fırsat ve imkanları sonunda AK Parti'nin kurduğu çözüm masasında bulmuştur" şeklinde konuştu.

"Diyorlar ki, silahlar susacak, PKK silah bırakacakmış" diyerek konuşmasına devam eden Bahçeli, "PKK'lılar militanlar emniyetli şekilde sınır dışına çıkacaklarmış. Diyorlar ki terör bitecekmiş. Diyorlar ki analar ağlamayacakmış. Türkiye huzura kavuşacak, yatırımlar artacak, ekonomi sıçrama yapacakmış. Türk milleti kandırılmaktadır. Aziz Bursalı kardeşlerim yalanlarla oyalanmaktadır. Sınır dışındaki kamplarda yuvalanan teröristler nasıl ülke dışına çıkacak. PKK'nın silah bırakması nasıl mümkün olacak? Başbakan Erdoğan, örgüte nereleri vermeyi taahhüt ettiğini hala açıklamamıştır. Çözüm diyerek, neleri yok etmeye çırpınıyorsunuz? Neyi çözmeye çalışıyorsunuz? Türk milleti, kiminle küsmüş, kiminle savaşmıştır da barıştırmak için çalışıyorsunuz?” diye sordu.

“PKK dışarda, TSK içerde”

İmralı canisi Abdullah Öcalan’ın serbest kalmasının çözüm olmayacağını vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

“PKK'nın parlamentoya taşınması çözüm müdür? Süreçle neyi süründürmeye uğraşıyorsunuz? Senin başka bir işin yok mudur? Sen Türkiye'nin yıkım ve yok oluş memuru olarak tayin mi edildin, BOP eşbaşkanın yanında mandacı mısın, bölünme uydusu musun? Türkiye'yi bu hale getirmeye ne hakkın vardır? Genel kurmay başkanları müebbet hapis cezası ile yargılanmakta, terörist olarak itham edilmektedir. Fakat gerçek teröristlere methiyeler düzülmekte, tavsiyeleri dinlenmektedir. Genelkurmay başkanlığı yapan ve terörle mücadele eden komutanlar eğer karakollara baskınlar düzenlemiş olsalardı, bebekleri, kızları, anaları, ve babaları acımadan katletselerdi bugün el üstünde tutulurlardı. Habur'dan girselerdi, Kandil’de yanaşık düzen eğitim verselerdi, Barzani'nin himayesinde olsalardı her işleri rast giderdi. PKK dışarıda, TSK içeride.  TSK mahkum ve müebbetlik. PKK serbest ve güvencededir” şeklinde konuştu.

Diyarbakır yorumu

Katilden merhamet beklemek, hainden vefa ummak hangi akla ve mantığa hizmettir” diyen Bahçeli, 21 Mart’ta Diyarbakır’daki nevruz kutlamalarına işaret ederek, “21 Mart Nevruz bayramı her şeyi netleştirdi. Her şeyi gözler önüne serdi. Bu yılki bahar bayramı İmralı canisini ve örgütünün propagandasına ahlaksızca havale edilmiş emre amade duruma getirilmiştir. İktidar İmralı canisini meydanlara taşımış, gıyabında kürsülere çıkarmıştır. Kanlı fikirlerini okunmasını sağlamış. Türk milleti Diyarbakır’daki küstahlıkları, alçaklıkları, soysuzlukları ibretle izlemiştir. Başbakan ve hükümetin izniyle İmralı canisinin mesajları kuryeleri vasıtasıyla kuru bir kalabalığa okundu. Türkiye, müebbet hapis mahkumunun, bebek katilinin bölücülüğünü resmileştiren, bağımsız Kürdistan’ın kuzey ayağını çizme cüretine şahitlik etmiştir” açıklamalarında bulundu.

“Çekilme talimatı başkadır”

“İmralı canisi AK Parti sayesinde fiilen özgür kalmıştır. Sırayı buna hukuki kılıf bulmak kalmıştır” diyen Bahçeli, “Süreç denilen ihanet adımları bu gidişle vahim noktalar dayanacak. Bölücülüğü ve terör örgütünü tam manasıyla meşrulaştıracak. Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimine kadar İmralı canisini serbest bırakması düzenlediği mitinglerde ‘beraber yürüdük bu yollarda’ şarkısını ortak olarak seslendirmesi de kuvvetle ihtimaldir. Oysa ki cani başı böyle bir şey söylemedi. Yalnızca PKK'nın sınır ötesine çekilmesi aşamasına geldiğini söylemiştir. PKK’nın yerinden kımıldamaya niyeti yoktur,  silahını terk etmeye niyeti yoktur. Çekilme talimatı başkadır.”

Bahçeli, “İmralı canisi yeni bir başlangıç yapıldığını, bununla mücadeleyi bırakmak değil daha farklı mücadeleyi başlatmak olduğun iddia etmiştir. Şu işe bakınız ki Erdoğan, terörist başının açıklamalarını olumlu bir gelişme olarak gördüğünü hiç utanmadın ve gocunmadan en ufak yüz kızarıklığı emaresi göstermeden söyledi. Çünkü İmralı canisi ile başbakan aynı bölücülük havuzunda beslenmektedir. Yeni Türkiye’den cani başı da bahsetmektedir. Cani başının demokrasi Türkiye’si ile başbakanın ileri demokrasisi aynı kavramlardır. Bunların her ikisi de şehitler üzerinden pazarlık yapmıştır. Bunlar Türkiye'yi tabuta koymaya çalışan ikiz iki mezar kazıcıdır. İmralı canisini mesajları başbakanın elinden geçmiştir” dedi.

Diyarbakır’daki nevruzda Türk bayrağının olmayışını sert bir dille eleştiren Bahçeli, “Bu durum başbakanı fazlaca rahatsız etmemiştir. Bunu kuru, basit ve birkaç tepkisel sözle geçiştirmiştir. PKK'nın meydan okumasıyla geçen nevruz bayramında Türk bayrağı inmiş, PKK paçavraları yükselmiştir. Türk milleti gerilemiştir. Kardeşlik irtifa kaybetmiştir. Bölücü emeller palazlanmıştır. Terörle mücadele düşmüş, müzakere yukarı çıkmıştır. Türkiye kaybetmiştir, İmralı canisi kazanmıştır. Başbakan Türk'e dair ne varsa sabote etmiştir” dedi.

“Biz terörün panzehiriyiz”

“Türkiye Türk'tür, Türk kalacaktır” diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. Bahçeli, “Başbakan, İmralı canisi ve PKK ile birlikteliğin sağlama almak için milliyetçiliğe saldırmakta. Türklüğe cephe açmakta partimize durmadan iftira atmaktadır. MHP, terör bitmesin diye uğraşmaktaymış. Bu anlayışa göre terör biterse, MHP'de bitermiş. Milliyetçi hareket terörle mücadeleyi engellemiyormuş anaların ağlamasına çanak tutuyormuş. Bu beyanlar, bu asılsız düzmece ve uydurma ifadeler ancak ruhunu iblisli mübadele edenlere has bir tavırdır. MHP, Türk milletine engel çıkaran ve zarar veren ne varsa elinin tersiyle itmektedir. Biz terörün de bölücülüğün de bölünmenin panzehriyiz. Başbakan bunu anlayamaz. Bunu hayatı boyuca fark edemez. Biz başbakanın PKK havarisi tutumuna da sonuna kadar karşıyız. Biz Türk milliyetçisiyiz. Türkiye'yi canından aziz bilen milliyetçi ve millet sevdalısı vicdanlarız. Biz İmralı canisinin eline avucuna düşecek kadar, yenilmiş bir anlayışta olmayız, olamayız. Biz İmralı'ya ancak ve ancak cani başının yalnızca hak ettiği cezayı vermek. Döktüğü kanları hesap vermek, yağlı urganı boğazına geçirmek için gideriz. Türk milliyetçiliği etnik ırkçı ve ayrımcı bölücü tahriklere tuzaklara karşı Türkiye cumhuriyetin koruyucu kalkanıdır. Milli kimliğimizin ve birliğimizin temeli ve tutkalı olan bu anlayış milletimizin mayasıdır. Bu bakımdan iç düşman oluşturma ihtiyacı, biz ve ötekiler gibi kurgu kavramlar Türk milliyetçiliğine yabancıdır. Türk milliyetçiliği ile demokrasi birbirini tamamlayan bir bütündür. Türk milliyetçileri yıkmak isteyenlere amansız mücadeleyi yapacaktır” şeklinde konuştu.

“Ayakların baş olduğu dönem bitecek”

Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kimin kalbi Türkiye için çarpıyorsa, bizim bağrımızda kollarımızda kapımıza her daim açıktır. Şırnak bizdendir Edirne biziz. Konya canımız Giresun göz bebeğimiz, Samsun tutkumuz Bursa ruhumuzdur. Diyarbakır sevgimizdir, Erzurum iftiharımızdır. İstanbul heybetimizdir. Hepimiz Ankara ve Türkiye’yiz. MHP buna taliptir. Buna hazırdır. Ayakların baş olduğu bu dönem bitmelidir ve bitecektir. Işık görünmüş, umut görünüşü doğmuş, AK Parti balonu sönmeye yüz tutmuştur. Bursa, bunun önsözüdür. Ana fikridir. Bu meydan Türkiye'nin umut aynası ve kanıtıdır. Bunu sizlerin coşkusuyla haykırıyorum. Başbakan Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum. Çözüm denilen çöküş planından vazgeç, İmralı canisi ile müzakereleri bir an önce kes. PKK'yı bitirmek için milletin verdiği yetkili sadakatle kullan. Yoksa, Türk milleti seni affetmeyecektir. Bu gidişle ismin her hatıra geldiğinde beddua ile anılacaktır. Türk milletiyle daha fazla oynama. Türkiye'nin önünü daha fazla kapatma. Gün gelir arkana baka baka iktidardan gideceksin. Gittiğinde de Türk yargısının önünde hesap vereceksin” ifadelerini kullandı.

Kent Meydanı'nda polis geniş güvenlik tedbiri aldı. Miting sebebiyle Bursa'da trafik düzenlemesi yapıldı. Mitinge gelenlerin üzerleri titiz bir şekilde arandı. Polis çatılarda da tedbir aldı. Türkiye'nin dört yanından gelen ülkücüler, MHP şarkılarına Türk bayrakları ve MHP bayraklarıyla eşlik edip sık sık 'Ne Mutlu Türküm diyene', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' "Devletin başına Devlet gelecek" sloganları attı. Vur de vuralım öl de ölelim sloganları üzerine Bahçeli, "Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir" karşılığını verdi.

 

 

İHA

16:03
 // Devşirilmiş Milliyetçi Göçmen Partisi
Mhp hep göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerden oy devşirmiştir. Anadolu insanının gönlünde asla yer almamıştır. Kraldan çok kralcı devşirmeler, her darbeyi alkışlamış, her nefreti körüklemiştir. Yerini ve statüsünü korumak için, aidiyet kurnazlığı yapmışlardır. En koyu Türkçü ve darbeciler bunlardan türemiştir....
24 Mart 2013 16:03
18:24
 // Müflis Tüccar
Veee... mhp nin acı sonu...
Yazık ya. Artık şehit cenazeleri gelmeyecek. E ortada düşman kalmadı. Ne yapsalar acaba? Buldum!.. Kim büyük bayrak asmasa, evinin kapısına kim 'Türkiye Türklerindir' yazmasa, kim 'sözcü' okumuyorsa, hepsini vatan haini ilan edin. Aha size ekmek. Yiyin Gaaari...
23 Mart 2013 18:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler