YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den 'boykot' tepkisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'daki hesabından verdiği mesajda, yemin etmeyerek Meclis'in boykot edilmesini eleştirdi.
Bahçeli'den 'boykot' tepkisi
02 Temmuz 2011 / 17:07 Güncelleme: 02 Temmuz 2011 / 17:11

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Var oluşundan bugüne kadar 91 yıl boykot edilmeyen Gazi Meclis'in bu gün itibarsızlaştırılma süreci ile karşı karşıya bulunduğunu'' bildirdi.

Bahçeli, Twitter'daki hesabından verdiği mesajında, ''Ne üzücü ki hiçbir sorunu bütünü ile kavrayamıyor, temelinde çözemiyoruz. Devlet sorumluluğu taşıyanlar samimi ve içten olmadıklarından, boğuştuğumuz sorunlardan kurtulamıyoruz'' ifadelerini kullandı.

''Sanki herkes krizden medet umuyor, serpilip büyümesi için adeta çaba sarf ediyor. Yaşanılan son talihsiz gelişmeler ister istemez bana bunları düşündürüyor'' görüşünü dile getiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları kaydetti:

''Yargının tarafsız, adil, eşitliği önceliğe alan ve genel çıkarı gözeten niteliklerinden uzaklaştığı anlaşılıyor. Bilmemiz lazım ki var olan sorunlar tesadüfen ve anlık gelişmelerin eseri olarak ortaya çıkmadı. Dünden bugüne, sorunlar üst üste birike birike geldi. Nitekim kaos ve kriz ateşine durmadan odun taşındı. Ufukta belirginlik kazanan problemlere kafa yormak ve çözüm üretmek gerekirken istismarla vakit geçirildi.

Nafile gayretler, içi boş beyanatlar, manasız ve hesaplı davetler üzerimize gelen kara bulutları dağıtmaya yetmiyor. Eğer siyasi iktidar hadiselerin gidişatını kestiremiyorsa ya tükenmiştir ya da art niyetlidir. Değişimi anlamadan propagandasını yapanlar, vesayetten kurtuluyoruz derken yeni bir vesayetin bataklığına saplanıyorlar. Var oluşundan bugüne kadar 91 yıl boykot edilmeyen Gazi Meclis bu gün itibarsızlaştırılma süreci ile karşı karşıya bulunuyor. Aklımızdan çıkarmayalım ki dayandığı gelenekleri ve temel ilkeleri çiğnenmiş millet iradesi hepimiz için felaketlere kapı aralar.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler