YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli'den Başbuğ yorumu
MHP lideri Devlet Bahçeli, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanmasını 'Vahim' olarak nitelendirdi...
Bahçeli'den Başbuğ yorumu
06 Ocak 2012 / 15:59 Güncelleme: 06 Ocak 2012 / 16:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasını Türkiye'nin karşılaştığı en önemli sorunlardan birisi olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

''Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un internet andıcı isimli darbe plan ve hazırlığı kapsamında tutuklanması Türkiye'nin karşılaştığı en önemli sorunlarından birisi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinin zirvesinde iki yıl görev yapan bir şahsiyetin, terör örgütü kurmaktan ve yönetmekten dolayı böylesi bir yaptırıma maruz kalması çok vahim bir hadise olarak gündeme damgasını vurmuştur.

Elbette suçu kesinleşmeden hiç kimseye suçlu muamelesi yapılamayacağı yürürlükteki hukuk kaidelerinden birisi ve ön önemlilerindendir. Masumiyet karinesi esas alınarak tutukluluğun hak kayıplarına ortam hazırlamaması, peşin hükümler ve ön yargıların sürecin yönünü ve içeriğini tayin etmemesi esas olmalıdır.

Artık iyice şirazesinden çıkan darbe soruşturma ve iddialarının nerede duracağı ve kimleri kapsamına alacağı belirsiz ve şaibeli bir duruma gelmiştir.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler