23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul26 °C
 • Ankara28 °C
 • İzmir31 °C
 • Konya25 °C
 • Adana31 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa28 °C
 • Kayseri26 °C
 • Kocaeli24 °C
 • Şanlıurfa35 °C
 • Gaziantep33 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeliden ABD'ye büyük tepki: verin Güleni alın telefonu
Bahçeli,darbecileri vermeyen ABD'ye; "Verin hain Gülen'i alın telefonu, tepe tepe terör örgütleriyle konuşun. Kontürünüz biterse ben size göndereceğim."diyerek tepki gösterdi.
Bahçeliden ABD'ye büyük tepki: verin Güleni alın telefonu
24 Ekim 2017 / 10:44 Güncelleme: 24 Ekim 2017 / 11:45

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli gurup toplantısında konuştu.Konuşmasından bazı satır başları:

Türk milleti yavan bir kalabalık değildir, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş şartlarını inceleyen herkes bu hakikati görebilecektir. Milli mücadele ruhu, Cumhuriyet'in meşalesini yakmıştır. Eğer yılgınlık olsaydı 29 Ekim 1923'de Cumhuriyet ilan edilemezdi. 30 Ekim 1918 tarihli Mondros rezaletiyle sökün eden karanlık yayılan karamsarlık Sevr ile daha da katılaşmış, işgalle katlanmıştır. Anadolu coğrafyası sanki ateşe verilmişti. Varlığımızla adeta hançer vurulmuştu. İşte böyle hazin bir durumda istilanın karşısına imanla, millet sevdasıyla, vatan aşkıyla çıkan milliyetçi kahramanlar çöldeki serabı gerçeğe dönüştürdüler. 

Kadir Mısıroğlu'na sert sözler

Milletimiz yaşanmış bir destan sonucunda ayağa kalkmayı başarmıştır. Cumuriyet demokrasiyi geliştiren şu ana kadar bulunmuş en iyi sistemdir. İçinden geçtiğimiz şu günlerde bu devlet yapılanmasının tahribata maruz kaldığı bilinen bir gerçektir. Milli mücadeleyi kötülemek için fırsat konuşanların hatta keşke Yunan galip gelseydi diyenlerın varlığı utanç vericidir. Bunlara bir delinin hezeyanı mı diyelim? Diyemeyiz kanımız çekilir. Atatürk'e sövmek bunların mesleğidir, son yıllarda bu zevatın sayısındaki artış da dikkat çekicidir. Bunlar her şey olsalar da adam olamazlar, insan olamazlar, Türk ise asla olamazlar. Cumhuriyet düşmanlarının maskesi düşmüştür. Din kisvesine bürünen hainlerin en son oyunu 15 Temmuz'da bozulmuştur.

Öncelikle şu sorunun cevaplanması gerekir; adalet, hukuk mu desteklenecek yoksa kan gölünün suç ortağı mı olunacak? Henüz bunun yanıtı verilmedi. Karşımızdaki dünya gerçeği hedeflenenin tam tersi istikamete doğru gitmektedir. Huzurla huzursuzluk arasındaki makas gittikçe açılmaktadır. 

'Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır'

25 Eylül korsan referandumu 21 günde gümlemiş, Barzani rezil ve rüsva olmaktan kurtulamamıştır. Barzani'nin bağımsızlık sevdası şimdilik ve zorunlu olarak beklemeye alınmış, rafa kaldırılmıştır. 

Kerkük'e yuvalanmaya çalışan hainler arkalarına bakmadan kaçmışlardır. Yalnızlaşan Barzani ve peşmerge çetesi tarihi bir hayal kırıklığı yaşamıştır. Nefesleri kesilen peşmerge fitnesi ne olmuştur da tek bir mermi atmadan tabana kuvvet kaçmayı seçmiştir. Çığlık çığlığa kaçarken üzerlerindeki sözde üniformaları bile çıkarıp atmışlardır. 

Bir ara fistan giymiş hainler ülkemizde sokaklara çıkıyorlardı ya bunların emmi çocukları da aynısını Kerkük ve mücavir bölgelerinde tekrarlamışlardır. Talabani yandaşları ile Barzaniciler ters düşmüş birbirlerinin altlarını oymuşlardır. Gerçekte ise bunların hepsi haindir. Barzani'nin vahim hesap hatası sonucu zorladığı referandum sonucu Kerkük'ün statüsü için yeni bir süreç başlamıştır. Barzani'nin Kerkük'e taşıdığı PKK'lı teröristler sökülüp atılmalıdır. Haşdi Şabi'nin güvenlik konusunda görev üstlenmemesi büyük önemdedir. Kerkük'ün nihai statüsünün belirlenmesi sürecinde ilk adımda normalleşmenin sağlanması, bozulan nüfus yapısının ele alınması zorunludur. Kerkük'ün statüsüne Irak'ın bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü içinde bir çözüm bulunması elzemdir. Kerkük hiç bir vilayete bağlı olmayan özerk bir statüye kavuşturulmalıdır. 

Türkmene bakınca mezhep göremeyiz. Türkmene bakınca ayrılık gayrılık bilmeyiz. Türk türktür. Başka bir tanım ve tasvire kesinlikle ihtiyaç duymayız. Kerkük'teki devlet dairelerinden Barzani'nin fotoğraflarının indirilmesinden sonra ayrılığı teşvik edecek afiş ve posterlerin asılması yanlıştır. Irak Başbakanı'na bunların hatırlatılması yararlı olacaktır. Barzani mevzi kaybetmişse, bunda Türkiye'nin önemli bir payı vardır. Kerkük ve diğer Türkmen yurtlarını tasfiye planı kesilmelidir. Kerkük Türk'tür, Türk kalacaktır. Türk'ün edebedi yurdudur. 

"Genelkurmay Başkanımız ve komuta kademesini taciz etmek ahlaksızlıktır"

Dikkat edilmesi gereken husus, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni siyasi tartışmaların içinde çekmekten süratle kaçınmaktır. Genelkurmay Başkanımız ve komuta kademesini taciz etmek ahlaksızlıktır. 15 Temmuz'da korkusuzca direnmiş, darbecilere tamam dememiş bir komuta heyeti üzerinde kuşku uyandırmak, dedikodu yapmak bize göre utanmazlıktır. O kirli ellerinizi Türk askerinin üzerinden çekiniz. Etrafımız mayınlarla çevrilmiştir.

"Rakka komplosunun açıklaması yoktur"

ABD bu operasyon görevini SDG paravanı altına saklanan PYD/YPG'ye vermiştir. YPG Rakka'yı ele geçirdi. Ciddi bir direnişle karşılaşmadı. IŞİD arka kapıdan elini kolunu sallaya sallaya çıktı gitti. Bebek katilini posterleri rezil kutlamalarla meydanlara asıldı. ABD, PKK'yı buyur ederek cani başını selamlatarak nerede durduğunu göstermiştir. Rakka komplosunun açıklaması yoktur. ABD Büyükelçiliği diyor ki; PKK yabancı terör örgütleri listesinde yer alan bir örgüttür ve Öcalan PKK ile bağlantılı terörizm faaliyetleri yüzünden hapiste bulunmaktadır. Saygı görmeye değer bir şahsiyet değildir.

Darbecileri Türkiye'ye vermeyen ABD, kala kala telefona mı kalmıştır? Verin hain Gülen'i alın telefonu, tepe tepe terör örgütleriyle konuşun. Kontürünüz biterse ben size göndereceğim. Telefonu alamazsanız, hemen yaka silkmeyin yine sözüm söz olsun yeni bir telefon alıp kargoya verip Rakka'ya göndereceğim. Nasılsa hemen elinize geçer. ABD kararını vermelidir, dost muyuz düşman mıyız?

 

 // yavuz
Sn.Bahçelinin telefona dair söyledikleri kelime kelime değil hedefleyerek okunmalı ki iyi anlaşıla...
25 Ekim 2017 04:39
Akşener
 // tuna
Akşener Fetocuyduda niye bakanlık teklif ettiler...
24 Ekim 2017 16:25
 // Ömer/ bodosLama ....
Bu Söz, 17 aralık kumpasında söylenenleri hatırlatıyor... Ver şeyi, al üç hilali... yahu mübarek abd illegal bir talepte bulunuyorken, sen ise teröristi istiyorsun. bu nasıl bir mantık ve " teklif”....
24 Ekim 2017 14:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler