YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, yine Başbakan'a yüklendi
Bahçeli, yine Başbakan'a yüklendi
11 Mayıs 2013 17:11
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Esad’a yönelik nefret söylemi ve Şam yönetimini hedefe alan tahriklerinin, Türkiye'ye saldırı ve kışkırtma olarak geri döndüğünü belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Esad’a yönelik nefret söylemi ve Şam yönetimini hedefe alan tahriklerinin, Türkiye'ye saldırı ve kışkırtma olarak geri döndüğünü belirterek, "Başbakan Erdoğan’ın Suriye’yi kapsamına alan savaş dili, ABD’nin dikkatini çekmek maksadıyla uçuşa yasak bölge oluşturma teklifi ve Şam yönetimine gözdağı veren konuşmaları, ülkemizi kirli ve kanlı bir girdaba sevk etmiştir" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Türkiye'nin AK Parti ile birlikte, belirsizliğin, bilinmezliğin ve bunalımın her türüne sahne olduğunu ifade eden Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarının çiğnendiğini ve kontrolsüz gelişmelerin peşi sıra cereyan ettiğini belirtti. Özellikle sınır güvenliğinin alt üst olduğunu kaydeden Bahçeli, "Gerek bölücü terör örgütü militanlarının sözde geri çekilmesi sürecinde yaşanan pespayelikler, gerekse de Suriye politikasından kaynaklanan yanlış ve ihmaller sınırlarımızı anlamsızlığa ve şaibelere terk etmiş bulunmaktadır. Bu gelişmeler hukuksuzluğun, kural tanımazlığın ve acziyetin iktidar zihniyetini nasıl tesir ve kontrol altına aldığını göstermesi bakımından oldukça kayda değerdir" ifadelerini kullandı.

Bir tarafta eli silahlı ve kanlı PKK militanları sınırlarda at koştururken, diğer yanda Suriye menşeli provokasyon ve saldırıların gittikçe artış gösterdiğini belirten Bahçeli, Türkiye'nin ağır bir sürece kıstırıldığını ve hareketsiz bırakıldığını savundu. Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Belediye Binası yakınında bugün meydana gelen patlamaların, sınırlardaki vahşetin, kaos dalgasının ve sancılı hadiselerin seyri bakımından ibretlik bir vaka olduğunu vurgulayan Bahçeli şunları kaydetti:

"Bu vesileyle ebediyete intikal eden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve Reyhanlılı vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Reyhanlı’yı kana bulayan canilerin bulunması, azmettiricilerinin tespit edilmesi acilen sağlanmalı, benzeri hadiselerin tekrarlanmaması için tüm tedbirlerin alınması bir an önce temin edilmelidir. 11 Şubat 2013 günü, Cilvegözü sınır kapısında yaşanan bombalı saldırıdan sonra şimdi de bu olayın vuku bulması sınır hattımızın tesadüflere, saldırganların keyfine bırakıldığına dair çok güçlü bir karine teşkil etmiştir. Sınır bölgelerimizde yaşayan kardeşlerimiz korku ve panik içindedir. Suriye’den gelen sığınmacıların neden olduğu olayların ve taraf oldukları anlaşmazlıkların hacminde gözle görülür bir yükseliş söz konusudur. Nitekim sınır il ve ilçelerimizdeki gerginlik hızla tırmanmakta, kavga ve şiddet ortamı her geçen gün genişlemektedir. Hükümetin, küresel hesap ve planların hizmetine olacak şekilde tercih ettiği Suriye politikası vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini zedelemekte, hırpalamakta ve heba etmektedir. Başbakan Erdoğan’ın, Esad’a yönelik nefret söylemi, Şam yönetimini hedefine alan tahrikleri ülkemize saldırı ve kışkırtma olarak geri dönmektedir. Tüm gelişmeler göstermiştir ki, Türkiye sınırlarından kaynaklanan çok ciddi bir tehdidin altındadır.

Ayrıca Suriyeli muhaliflere verilen imtiyazlar, yapılan yardımlar ve sağlanan destekler komşu coğrafyalardaki yangının sınırlarımıza doğru yayılmasına müsait bir zemin açmıştır. Başbakan Erdoğan’ın Suriye’yi kapsamına alan savaş dili, ABD’nin dikkatini çekmek maksadıyla uçuşa yasak bölge oluşturma teklifi ve Şam yönetimine gözdağı veren konuşmaları ülkemizi kirli ve kanlı bir girdaba sevk etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, sınırlarımızda Suriye ve bölücü örgüt merkezli kabul edilemez hadiseleri titizlikle izlemekte ve hükümeti milletimizin lehine ve menfaatine uygun davranmaya davet etmektedir."

 

İHA

neden siz de?
 // MUHALEFETE SESLENİYORUM
NEDEN MUHALEFET VEYA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DA, AKİL İNSANLARIN YALANLARINI ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN BİR KOMİSYON KURUP İL İL BİLGİLENDİRMİYORLAR... NEDEN SADECE KARANLIĞA KÜFRETMEKLE YETİNİYORUZ... NEDEN BİR MUM ARAYAN YOK.. NEDEN BİR IŞIK YAKMAYA ÇALIŞAN YOK... REYHANLI SALDIRISI SURİYENİN İŞİ DEĞİLDİR ARKADAŞLAR... ARAP TV LERİNİ SEYREDİN... ONLAR DA SALDIRIYI KINIYORLAR... ESAT BİZ YAPMADIK DİYOR... SALDIRI ABD VE İSRAİLİN İŞİDİR... AMAÇ BİZİ BİRBİRİMNİZE DÜŞÜRMEK... UYANIN ARTIK...
12 Mayıs 2013 Pazar 09:39
19:23
 // Eylem ve Söylem
Bahçelinin Kuzey Irak Kürt yönetimine olan söylemleri bize saldırı olarak dönmüyormu? Peşmergelere olan saldırgan ve aşağılayıcı söylemlerini unutmuş olmalı. Resmen çifte standart...
11 Mayıs 2013 19:23
18:22
 // Çifte standartçı Bahçeli
Ne olduda barışçı kesildin ey Bahçeli! Senin o ülkenin bir bölüm halkına olan çirkin söylemlerin, saldırı olarak geri dönmüyor da, Esed zalimini eleştirmek mi saldırı olarak geri dönüyor. Korkak dış politiya mahkummu kalalım. Sen önce halk a olan söylemlerini değiştir. Bu nasıl milliyetçilik! Bu nasıl vatanseverlik! Kan üzerinden yine siyaset yapıyorsunuz. Buna fırsatçılık denir....
11 Mayıs 2013 18:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler