YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bahçeli vefa göstermiyor"
12 Eylül'deki referandumda evet oyu kullanacağını açıklayan Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongun, "MHP lideri Bahçeli Hasip Kaplan'a gösterdiği muhabbeti nedense ülkücülerden esirgiyor"dedi.
"Bahçeli vefa göstermiyor"
08 Eylül 2010 / 08:40 Güncelleme: 08 Eylül 2010 / 08:53

Anayasa değişikliği referandumunda 'evet' oyu vereceğini açıklayan Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ülkücülere vefa göstermediğini söyledi.

Referanduma 'evet' diyen ülkücülere yönelik Bahçeli'nin hakarete varan ağır ifadelerde bulunduğunu hatırlatan Ongun, "Sayın Bahçeli, Hasip Kaplan'a ve CHP'lilere gösterdiği muhabbeti nedense ülkücülerden esirgiyor. Ülkücülere bağırıp çağırıyor, onlardan utanç duyuyor, vefa göstermiyorsa bu davayla ilişkisi yok demektir." eleştirisinde bulundu.

Darbelerin ve yargıdaki uygulamaların mağduru olan bir parti olarak böyle bir değişikliğe imza atmanın aslında MHP'nin hakkı olduğunu belirten Ongun, "Anayasa değişikliğini keşke bizimkiler, yani MHP getirmiş olsaydı. Önemli olan yapılan işin doğru olup olmamasıdır. Referanduma sunulan paketi CHP de getirse yine desteklerdim." diye konuştu.

"12 Eylül Anayasası'na karşı olmak Rahmetli Türkeş'in çizgisidir." diyen Ongun şöyle konuştu: "Biz vicdanımızın sesini dinleyerek 'evet' diyoruz. Bu değişikliklere 'hayır' demek de bir ülkücü için çizgi kırıklığıdır." Ramiz Ongun, referandum kampanyası sırasında ortaya atılan iddiaların da ürkütücü boyutlarda olduğuna işaret etti. 12 Eylül darbesinin ardından 7,5 yıl Almanya'da yaşadığını hatırlatan Ongun, "Anayasa değişikliğine karşı çıkanlar öyle karamsar bir hava oluşturuyorlar ki eğer bu kampanya Almanya'da bir ay yapılsa insanların yarısı intihar eder." tespitinde bulundu.

Başbakan Tayyip Erdoğan'la iftar sofrasında buluşmasına ilişkin bilgi veren Ongun, iftar sonrası yaklaşık 45 dakika sohbet ettiklerini, referandum süreciyle ilgili değerlendirmeler yaptıklarını ama siyaset konuşmadıklarını açıkladı. Başbakan'ın nezaket gösterdiğini de söyleyen Ramiz Ongun, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin en son 14 yıl önce iftar davetinde bulunduğunu belirtti. Ongun, "Devlet Bey davet etse onunla da iftar yapardım." diye konuştu.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler