YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli tüm seçeneklere 'hayır' dedi
Başbakan Davutoğlu ile görüşen Bahçeli'den ilk açıklama geldi. Bahçeli, olası seçimi doğru bulmadıklarını daha önce de açıkladıklarını ve seçim hükümetine üye vermeyeceklerini ifade etti.
Bahçeli tüm seçeneklere 'hayır' dedi
17 Ağustos 2015 / 20:00 Güncelleme: 17 Ağustos 2015 / 21:04

Başbakan Davutoğlu ile görüşen Bahçeli'den yazılı açıklama geldi. Bahçeli, olası seçimi doğru bulmadıklarını daha önce de açıkladıklarını ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon çalışmaları kapsamında bugün Meclis'te bir araya geldiği Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında ilk değerlendirmeyi, yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu. Bahçeli, "Türkiye seçimlerin tekrarlanması karşı karşıya kalmıştır" dedi.

Koalisyon için uzlaşma zemini oluşmadı

 "Milliyetçi Hareket Partisi olarak, daha önceden kamuoyuyla paylaştığımız 4 maddelik ilke ve önşartlarımızın AKP tarafından kabulü mümkün olmamıştır. Bu itibarla koalisyon hükümeti kurmak için lazım gelen uzlaşma zemini oluşmamış ve siyasi anlaşma iklimi vasat bulmamıştır. Şimdilik görünen odur ki, mevcut siyasi kompozisyonda bir koalisyon hükümeti ihtimali çok azalmıştır."

MHP, seçim hükümetine üye vermeyecek

"Söz konusu 116. Madde gereğince seçimlerin yenilenmesine karar verildiğinde mevcut Bakanlar Kurulu çekilecek ve Cumhurbaşkanı geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere bir Başbakan atayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi oluşacak bu seçim hükümetine katılmayarak herhangi bir üye vermeyecektir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler