YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli: Şu çirkinliğe, şu edepsizliğe bakınız ki...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Tencere tava çalanları yargıya şikayet edin" şeklindeki sözlerini değerlendirdi.
Bahçeli: Şu çirkinliğe, şu edepsizliğe bakınız ki...
21 Temmuz 2013 / 14:13 Güncelleme: 21 Temmuz 2013 / 14:17

Bahçeli, "Şu çirkinliğe, şu edepsizliğe bakınız ki, elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır. İşte burası sözün bittiği yerdir" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarını eleştiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın açıklamaları için "Boşboğazlıkta rakipsiz olduğunu her defasında ispatlamaktadır. Palavrada eşsiz olduğunu her fırsatta kanıtlamaktadır" dedi. Başbakan Erdoğan’ın, "Tencere tava çalanları yargıya şikayet edin" şeklindeki sözlerini de değerlendiren Bahçeli, "Elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır" diyerek tepki gösterdi. Bahçeli şöyle konuştu: "Tencere tava çalanlar yargıya teslim edilirse, meşru sınırlar dahilinde gösteri yapan, seslerini duyuran, kişisel hak ve özgürlüklerine sahip çıkan gençler yakalanıp haklarında gerekli işlemler yapılırsa her şey daha da güzelleşecektir. Şu çirkinliğe, şu edepsizliğe bakınız ki, elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır. İşte burası sözün bittiği yerdir. Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü teröriste değil, katillere değil, şehir ve dağ eşkıyalarına değil; masum şekilde demokratik tepkisini gösterenlere yetmektedir. Bu gidişle tencere ve tavanın yasaklanması, üretimin azalması, herhalde imkansız sayılamayacaktır.

"Başbakan'ın kredi kartından şikayet etmesi trajikomiktir"

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın ’Kredi kartı almayın’ sözlerini de hatırlatarak "Başbakan, kredi kartına kafayı takmış, faiz lobisinin hop oturup hop kalktığını söyleyerek, bunların ceplerine giren paranın artık girmediğini sevinç içinde duyurmuştur. Nasıl ve hangi yollarla hesaplandığı meçhul olan 642 milyar lira tutarındaki bir astronomik meblağa göz dikmiş faiz lobisinin buna ulaşamadığını da ilave olarak iddia etmektedir" dedi.

"Kredi karttı felaketini Türk milletine hediye eden bir siyasi zihniyetin, şimdi kalkıp da bundan şikayet etmesi trajikomiktir" MHP lideri Bahçeli, "Başbakan Erdoğan’ın her beyanatı istismara dayalı ezber ve klişe ifadelerle doludur. Sürekli aynı eksende konuşmalar yapan, sürekli aynı noktalara temas eden, sürekli kafa karıştırmak ve aldatmak için çırpınan bu zihniyetin iyi niyetli olmadığı tüm çıplaklığıyla ortadadır" diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler