YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli Ostim'den uyardı
MHP lideri Bahçeli peşpeşe patlamaların yaşandığı Ostim'deydi. İki ayrı fabrikada incelemelerde bulunan Bahçeli çalışanlara başsağlığı diledi ve uyardı: İş hayatını güçlendiren insanları töhmet altında bırakmak doğru değil. Kamuoyuna doğru bilgi verilmeli
Bahçeli Ostim'den uyardı
04 Şubat 2011 / 20:40 Güncelleme: 04 Şubat 2011 / 20:58

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi (OSTİM)'nde patlamanın meydana geldiği iki ayrı fabrikada incelemede bulundu.

Bahçeli, OSTİM'deki birinci patlamanın meydana geldiği iş yerinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını cevapladı.

OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Keskin'den bilgi alan Bahçeli, yaptığı açıklamada, iş hayatının önemli kuruluşu olan Özkanlar aile şirketinde bir patlama yaşandığını, 7 kişinin hakkın rahmetine kavuştuğunu, 40'a yakın kişinin de yaralandığı belirtti. 

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Bahçeli, ailelerine, OSTİM çalışanlarına ve Türk halkına baş sağlığı diledi. Olayın çok iyi incelenmesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu:

''Kazanın oluş şekli hakkında teknik incelemeler resmi kuruluşlar tarafından yapıldıktan sonra kamuoyuna doğru bilgi verilmesinde yarar vardır. Yoksa buradaki modern gelişmeyi gölgeleyebilecek tarzda, gelişigüzel değerlendirmelerle, iş hayatını güçlendiren insanlarımızı töhmet altında bırakmak da doğru değildir. Kaza ise kazanın oluşunu iyi anlatmak, kazanın oluş sebepleri üzerinde de tedbir gerekir.

OSTİM, bu yönüyle yönetim kabiliyeti açısından bu tür araştırmalara ve gerekli önlemleri almaya müsait bir birikim ve tecrübeye sahiptir. Bu çerçevede değerlendirmek lazım. Sırasıyla şurada şu patlama oldu, burada bu patlama oldu şeklinde Türkiye'nin gündemini farklı alanlara çekebilecek değerlendirmelerden kaçınmak lazımdır. Söyleyecek başka bir söz bulamıyorum."

Bir gazetecinin, ''Aynı gün iki patlama şüphe doğuruyor mu?'' sorusuna Bahçeli, ''Zannetmiyorum, iş hayatında olur. İş kazası her zaman söz konusudur. Tedbirlerle iş kazalarını minimize etmek gerekir. Yoksa 2 oldu, 3 oldu diyerek Türkiye'nin toplumsal huzursuzluğuna yeni bir katkı sağlayacak değerlendirmelerde bulunmak da doğru değildir. İnceleme yapılmalıdır. Resmi kuruluşlar konunun üzerine eğilmeli ve biran evvel doğru bilgilerle başta siz basın mensuplarımız olmak üzere herkese bilgileri ulaştırmakta yarar vardır.'' dedi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler