YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli, namaz sonrası yargıya mesaj verdi
Kurban Bayramı'nı Ankara'da geçiren siyasi parti liderlerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını Gazi Mahallesi'ndeki Gazi Merkez Camii'nde kıldı.
Bahçeli,  namaz sonrası yargıya mesaj verdi
25 Ekim 2012 / 09:54 Güncelleme: 25 Ekim 2012 / 10:01

Bahçeli, ardından MHP'nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret etti.

Mezar ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bahçeli, ilk olarak Kurban Bayramı için tebriklerini iletti.

 Bahçeli, "Bugün milletçe bir Kurban Bayramı'nı idrak etmekteyiz. İslam alemine Türk milletine hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz. İki bayram arasında milletimiz çok kayıplar vererek, şehitlerimiz hergün baba ocaklarına gelerek geçmiştir. İnşallah bundan sonra Türkiye'nin birliği, dirliği, kardeşliği bin yıllık beraberliği tekrar güçlenerek milletimizin huzuru sağlanmış olu." diye konuştu.

 Ergenekon'dan tutuklu MHP milletvekili Engin Alan'ın durumunun sorulması üzerine ise Bahçeli, şöyle konuştu: "Bu yargı süreci çok uzun tutuluyor. Zaman zaman tutuklu kişiyi takrar tutuklamak gibi tuhaf olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunların bir an evvel bitirilmesini istiyoruz. Yargının çok uzaması, üzerinde çok tartışma yaratılması ülkemiz ve adalet anlayışı açısından miletimizi rahatsız etmektedir. Bir an evvel bunların sonuçlanmasını istiyoruz."
 

cha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler