YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahçeli ile Kılıçdaroğlu ne konuştu?
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çatı aday arayışları kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret etti.
Bahçeli ile Kılıçdaroğlu ne konuştu?
30 Mayıs 2014 / 16:31 Güncelleme: 30 Mayıs 2014 / 16:46

TBMM’de gerçekleşen ziyaret basına kapalı olarak gerçekleşirken, Kılıçdaroğlu, Bahçeli’yi makam odasının girişinde karşıladı.

Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrasında birlikte gazetecilere açıklama yapan liderler, görüşmenin olumlu geçtiği mesajını verdi.

İsimlerden ziyade prensiplerin görüşüldüğünü belirten MHP Lideri Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi, Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı meselesini bir siyasi krize sürüklemeden, halkımızın iradesi ile seçilmesine fırsat verebilecek değerlendirmelerde bulunarak, olumlu ve olgun bir görüşme olduğu kanaatindeyiz. Süreç devam etmektedir, bu süreci iki siyasi kurum da yakından takip ediyor. Gelişmeler içinde tekrar görüşmeler gerekiyorsa bu devam edecektir. Netice itibarıyla inşallah Cumhurbaşkanlığı meselesi Türkiye’de çözüme kavuşmuş olacak. Hiçbir isim telaffuz edilmedi, MHP olarak isimlerden ziyade prensipler üzerinde durduğumuz herkes tarafından bilinmektedir. Ben umutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Görüşmede genel ilkeler üzerinde durulduğunu belirten Kılıçdaroğlu ise, “Son derece verimli ve yararlı bir görüşme oldu. Sayın Genel Başkan ve arkadaşları ile beraber güzel bir görüşme yaptık. Cumhurbaşkanlığı sürecini, yasayı değerlendirdik, nasıl bir Cumhurbaşkanı olmalıdır bu profil üzerinde durduk, herhangi bir isim tartışma konusu ya da görüşme konusu olmadı. Genel ilkeler üzerinde duruldu. Bundan sonraki süreçte zaman zaman bir araya gelme konusunda bir anlamda mutabakat sağladık” diye konuştu.

 

18:12
 // bulut
Size bi soru degerli kardeslerim.bu ikisine 3 tane koyun emanet et.ne yapip gelirler? Kim bilecek bakalim cevablari gorelim;)))...
30 Mayıs 2014 18:12
17:43
 // MUHAFIZ
İki partinin genel müdürü mart ayındaki yerel seçimlerden başarısız olunca suçu hemen parti yönetimlerine atıp işin kolayına kaçıverdiler.Madem o kadar kendilerine güveniyorlar,kendilerini parti başkanı değil,gerçek bir LİDER görüyorlarsa,bu milletin kendilerini ne kadar benimsediğini ve istediğini öğrenmek istiyorlarsa kendi neden ADAY olmuyorlar?O zaman yerel seçimlerdeki suçlu; parti yönetimi mi, yoksa KENDİLERİ Mİ? ortaya çıkacaktır.MAÇALARI YERMİ TAYYİP'in KARŞISINA ÇIKMAYA???...
30 Mayıs 2014 17:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler